Yağ Enjeksiyonu

YÜZ ESTETİĞİ


Yağ enjeksiyonu nedir?

Vücudun herhangi bir bölgesindeki cilt altı yumuşak doku eksiklikleri veya deformitelerin düzeltilmesi için yağ enjeksiyonu uygun yöntem olabilir. Göbek, bel çevresi veya kalçadan alınan yağ dokuları bir takım işlemlerden geçirildikten sonra enjekte edilebilir hale getirilir ve uygulama bölgesine özel enjektörler ile enjekte edilir. Meme, popo, el gibi vücudun her bölgesinde uygulama alanı olmasına rağmen sıklıkla yüz bölgesi daha ön plandadır. Yüz bölgesinde dudak, çene ucu, nazolabial kıvrımlar, elmacık kemiği ve alın en sık uygulama alanlarıdır. Daha önceden sadece kitle yapıcı yani dolgu efektinden faydalanma amaçlı yapılan yağ enjeksiyonları günümüzde içeriğinde erişkin tip kök hücre içeriğinin yoğun olması ve enjekte edildiği bölgedeki cilt kalitesinde ciddi artışa sebep olduğunun saptanması üzerine cilt gençleştirme işlemlerinde de kullanım alanı bulmaktadır.

Operasyon esnasına neler yapılır?

Sıklıkla lokal anestezi ile müdahale yapılır. Karın, bel veya kalça bölgesinden liposakşın ile yağ dokuları alındıktan sonra bir dizi saflaştırma işleminden geçirilerek enjeksiyona hazır hale getirilir. Uygun olan bölgelere uygun miktarda enjeksiyon yapılarak müdahale sonlandırılır.

Operasyon sonrası bakım nasıldır?

Hastalar sıklıkla aynı gün taburcu edilirler. Bir hafta içerisinde gerileyen hafif şişlik ve morluk oluşabilir. İlk hafta içerisinde işe geri dönülebilir. Yağ alınan ve verilen alanda herhangi bir iz kalmaz. Altı ay içerisinde enjekte edilen yağ hücrelerinin bir kısmı eriyebileceği için uzun dönem kalıcı netice alabilmek adına birden fazla enjeksiyon seansı yapmak gerekebilir.

Yağ Enjeksiyonu Nedir, Yağ Enjeksiyonu Operasyonu, Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı , Yağ Enjeksiyonu Fiyatları ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu