Vajinoplasti

GENİTAL ESTETİĞİ


Vajinoplasti nedir?

Vajina dış genital organlar ile rahim ağzının arasında mevcut olan 7-10 cm uzunluğunda tüp şeklinde bir organdır. Cinsel fonksiyonu olduğu gibi doğum esnasında da doğum kanalı olarak işlev gördüğü için sıklıkla çoklu doğumlardan sonra deforme olup gevşeyebilmektedir. Bu durum hem hasta hem de partnerinde cinsel hazda azalmaya yol açabilmektedir. Oluşmuş olan deformitenin düzeltilmesi ve gevşekliği giderme işlemine vajinoplasti denmektedir.

Ameliyatta ne yapılır?

Ameliyat anestezi doktorlarının sedasyon desteği ile lokal anestezi altında yapılabilir. Vajinanın arka veya yan duvarlarından fazla olan mukoza dokusu çıkarılarak uygun şekilde onarım yapılır ve genişleme ile gevşeklik düzeltilmiş olur.

Ameliyat sonrası bakım nasıldır?

Hastalar sıklıkla aynı gün taburcu edilirler. Ertesi gün banyo yapılabilir. İkinci haftada denize girilebilir. Ameliyat yerinde herhangi bir iz kalmaz. Bir aylık cinsel perhiz önerilir.

Vajinoplasti nedir , Vajinoplasti Ameliyatı, Vajinoplasti Amaeliyatı olanlar, Vajinoplasti fiyatları ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu