Postbariatrik Cerrahi

VÜCUT ESTETİĞİ


Postbariatrik cerrahi nedir?

Bariatrik cerrahi genel cerrahlar tarafından yapılan diyet ve egzersiz ile yeterli kiloyu veremeyen ve genel vücut kondüsyonları uygun olan hastalara yapılan, mide-barsak sistemini ilgilendiren hastaların kilo vermesine yardımcı bir dizi ameliyatlara verilen isimdir. Bariatrik cerrahi sonrasında yeterli kiloyu verebilen hastalarda meydana gelen ciltte deformite ve sarkmaların düzeltildiği ameliyatların tümü postbariatrik cerrahi adı ile anılır.

Hangi hastalara ameliyat uygulanabilir?

Postbariatrik cerrahi işlemleri sıklıkla birden fazla seansta yapılması önerilen büyük cerrahi işlemlerdir. Yeterli kiloyu vermiş olan hastaların mevcut ideal kilolarını en az üç ay korumuş olmaları ve genel vücut kondüsyonlarının bu ameliyatları kaldırabilecek kadar yüksek düzeyde olması gerekir.

Ameliyatta neler yapılır?

Hastaların ihtiyacına göre boyun germe, meme dikleştirme, büyütme veya küçültme, kol germe, karın ve sırt germe, popo asma, uyluk germe ameliyatlarının bir veya birkaçı kombine olarak yapılabilir.

Ameliyat sonrası bakım nasıldır?

Hastaya yapılan ameliyatın büyüklüğüne göre taburcu süresi bir haftaya kadar uzayabilir. Taburcu olduktan sonra yine geçirilen ameliyatın büyüklüğüne göre günlük hayata dönme süresi 1-10 gün arasındadır. 3-6 hafta baskılı korse ve bandajlar kullanılabilir. 1-3 ay sonra ağır egzersizler yapılabilir.

Postbariatrik Cerrahi, Zayıflama Sonrası Estetik ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu