Popo Estetiği

VÜCUT ESTETİĞİ


Popo estetiği kimlere yapılır?

Yapısal olarak poposunda çöküklük ve düzleşme olan veya aşırı kilo verilmesi sonucu oluşan sarkıkların düzeltilmesi amaçlı yapılan operasyonlardır.

Ameliyat esnasında neler yapılır?

Ameliyat sedasyon destekli lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılır. Popo dokusunda yetersizlik olan hastalarda şikayet çok ileri boyutta değilse yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırma yapılır. Hasta ameliyat riski almak istemiyorsa ve eksiklik çok ciddi boyutta değilse 5-8 yıl kadar etkisi sürebilen suni dolgular ile aynı sonuca ulaşılabilir. Daha büyük eksiklikleri olan hastalara kas altına silikon popo protezi yerleştirilmesi önerilir. Protez kalça iç kısmına yakın kıvrımdan yerleştirildiği için dışarıdan görünen ize sebep olmaz. Aşırı kilo verilmesi sonrasında oluşan sarkıklıklar ise popoyu yukarı asmaya yarayan teknikler ile dikleştirilir.

Ameliyat sonrası bakım nasıldır?

Hastalar aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. İlk hafta içerisinde günlük yaşantıya dönülebilir. 2-3 hafta kadar baskılı korse kullandırılır. Birinci aydan sonra sıklıkla egzersiz yapılabilir.

Popo Estetiği, Popo Estetiği Fiyatları, İstanbul Popo Estetiği ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu