Orta Yüz Germe

YÜZ ESTETİĞİ


Orta yüz germe kimlere yapılır?

Kabaca nazolabial oluk, elmacık kemiği ve alt göz kapağı arasında kalan üçgen şeklindeki anatomik bölgeye orta yüz bölgesi denir. Bu bölgedeki sarkmalar cilt altı yağ yastıkçıklarında gerilemeler ile beraber nazolabial oluk ve alt göz kapağı altındaki gözyaşı oluğu belirginleşir, normalde yuvarlak ve dolgun hatlara sahip olan orta yüz bölgesi daha köşeli ve düz hale gelerek yorgun ve yaşlı bir yüz ifadesi oluşumuna sebep olur. Ameliyat esnasında sayılan sorunların çözümüne yönelik girişimler yapılır.

Ameliyatta neler yapılır?

Sıklıkla genel anestezi tercih edilir. Eğer alt göz kapaklarına da müdahale edilecek ise alt göz kapağından yapılan kesi ile kemik üzerinde aşağı doğru yer değiştirmiş olan yumuşak dokular serbestleştirilerek yukarı doğru askılanır. Alt göz kapağına müdahale edilmeyecek ise endoskopik yöntem kullanılabilir. Bu durumda şakak bölgesindeki saçlı deriden girilerek endoskop yardımıyla orta yüz bölgesine ulaşılır, gerekirse ağız içinde üst dudak ile diş eti arasından da girilerek dokular serbestleştirilir ve şakak bölgesindeki sıkı sağlam dokulara askılanır. Yüz bandajlaması ile operasyona son verilir.

Ameliyat sonrası bakım nasıldır?

Hastalar aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Şişlik ve morluklar sıklıkla bir hafta içerisinde geriler. İlk haftada işe geri dönülebilir. 5-7. günde dikişler alınır.

Orta Yüz Germe, Orta Yüz Germe Fiyatları, Orta Yüz Germe Ameliyatı, Orta Yüz Germe Operasyonu ve daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Randevu