Nişantaşı Meme Estetiği

Gamze Estetiği
Haziran 12, 2017
Göğüs Büyütme
Meme Estetiği Ameliyatı Nedir
Ekim 28, 2018
Meme Estetiği

Nişantaşı Meme Estetiği

Meme estetiği, günümüz de kadınların en çok tercih ettiği estetik cerrahi operasyonlarındandır. Kadınlar genellikle küçük olan göğüslerini büyütmek istediğinde bu prosedür için kliniğimize başvurmaktadırlar. Meme estetiği denildiğinde ilk akla gelen büyütme olsa da iki meme arasındaki mesafe, birbirinden farklı meme boyutunun düzeltilmesi, kilo vermeye bağlı meme dokusunun sarkmasının düzeltilmesi gibi diğer isteklerde hastaların sıklıkla başvurma sebepleri arasındadır.

Meme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme büyütmek için farklı silikon protezler olduğu gibi, yağ enjeksiyonu ile de meme büyütme estetiği yapılabilmektedir. Ancak günümüz de en çok tercih edilen ve güvenli prosedür protez silikondur. Operasyon öncesi muayenede yaklaşık olarak hangi boyutta bir silikon protez kullanılacağı belirlenir.

Meme estetiği mutlaka ameliyathane ortamında ve genel anestezi ile yapılması gereken bir cerrahi prosedürdür. Tamamen uyutulan hasta için ilk olarak daha önce belirlenen plana göre kesi yapılır. Kesiler koltuk altından, meme başı dediğimiz areola bölgesinden ya da ters T şeklinde areola ucundan başlayarak meme altından yapılır. Eğer fazla doku varsa öncelikle doku çıkarılır. Protez kullanılacaksa oluşturulan cebe uygun boyuttaki silikon protez yerleştirilir. Meme başı uygun pozisyona alınarak dikiş işlemine geçilir.

Meme Estetiğinde İz Kalır Mı?

Yapılan kesiler genellikle iç çamaşırı ile kapatılan yerlerden yapıldığı için dışardan belirgin bir yara izi olmayacaktır. Yara izi ilk zamanlarda çok belirgin olmasına rağmen çoğu hastada giderek soluklaşarak tamamen kaybolur. Burada en büyük etken kişinin cilt durumuyla alakalıdır.

Meme Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

1 gece hastanede kalma sonrasında hasta taburcu edilir.  Genellikle basit ağrı kesicilerle geçecek ağrılar olabilir. Bir kaç günlük dinlenme sonrası yara bakımı düzgün yapılmak şartıyla sosyal ve iş hayatına dönülebilmektedir. Meme operasyonu sonrası destekli sütyen ya da bandajlar kullanılmaktadır. Bazı durumlarda değişmekle birlikte 3 hafta süreyle kullanılmasını önermekteyiz. Bir kaç hafta sonra hafif sporlara başlanabilir.

Comments are closed.

Randevu