Meme Ucu Çöküklüğü ve Sarkma Sorunlarının Çözümü

Göğüs Estetiği Ameliyatı Nedir?
Şubat 28, 2017
Karın Germe Estetiği Nedir, Operasyon Nasıl Gerçekleşir
Mart 4, 2017

Meme estetiği işlemleri kişinin estetik bulmadığı her türlü meme için gerçekleştirilen işlemlerdir. Halk arasında genellikle büyütme işlemleri biliniyor olsa da küçültme ve biçimlendirme işlemleri gibi farklı işlemleri de bünyesinde barındırıyor. Bunun haricinde olarak meme estetiği konusunda meme böyle olursa yapılmalıdır denilecek spesifik bir durum yalnızca sarkma ve meme ucu çöküklüğü işlemleri için söylenebilir. Sarkma ve meme ucu çöküklüğü işlemleri dışında ise bu estetik tamamen kişinin isteklerine bağlıdır. Kişi büyük hissediyorsa memelerini küçültebilir veya küçük olduğunu düşünüyorsa büyütebilir.Bakırköy Meme Estetiği Merkezimize gelerek bu konular hakkında detaylı bililer edinebilir veya fiyat danışabilirsiniz.

Bakırköy Meme Estetiği

Bakırköy Meme Estetiği

>Öncelikle meme ucu çöküklüğü kişilerde doğuştan veya sonradan oluşan bir durum olabilmektedir. Sonradan oluşan çökükler genellikle tek memede olmakla birlikte iki memede de görülebilir ve çoğunlukla iltihaplanma kaynaklıdır. Bu tür durumlarda gerçekleştirilen ameliyat ile meme ucunu içeri doğru çeken kurumuş iltihabın kalıntıları temizlenir ve memenin normal formuna dönmesi sağlanır. Bu hastalar doğuştan bu anomaliye sahiplerse bu durum genellikle süt kanalları yerine lenf bezeri lifli bir doku bulunmasından ve bu dokunun memeyi içeriye çekmesinden oluştuğunu gösterir ve iki memede de bulunmaktadır. Ne yazık ki bu hastalar ameliyat sonrasında veya ameliyat olmasa dahi süt veremez ve çocuklarını emziremezler.  Fakat kişinin süt kanallarında bir sorun yoksa kişinin süt vermesini engelleyecek bir işlem yapılmaz ve işlem sonrası tek değişen memenin estetik yapısının düzelmesi olacaktır. Sarkma sorunu ise yer çekimi, gevşeyen yağ ve cilt dokusu ile alakalıdır, bu tarz hastalarda ise genellikle dolgu yöntemleri ve gerdirme işlemleri uygulanmaktadır. Bu işlemlerin tamamı için Bakırköy Meme Estetiği Merkezimize gelerek danışabilir, fiyat öğrenebilir veya uzman kadromuza bu operasyonları yaptırabilirsiniz.

Meme Büyütme ve Küçültme

Meme büyüklüğü ile ilgili operasyonların tamamı estetik görüntü amacı ile yapılmaktadır. Büyütme işlemi genellikle kişinin kendi yağ dokusu, silikon protez veya dolgu jeli kullanılarak yapılmaktadır. Bu işlemlerin en çok tercih edileni kalıcı etkisi sebebiyle silikon protez olsa da yağ dokusu ve dolgu jeli ile yapılan işlemler de oldukça popülerdir ve ameliyatsız olmasının avantajı ile kullanımı yaygındır. Bunun haricinde kişiler bazen de meme küçültme operasyonu için meme estetiğine başvurur. Bu durum genellikle vücuduna oranla büyük memeleri olan kadınların veya yüksek miktarda kilo alıp vermiş olan hastaların memelerinde kalan fazlalığı yok etmek için başvurdukları bir yöntemdir. İşlem büyüklüğüne göre iz kalmamaktadır veya işlem büyürse küçük bir iz kalabilmektedir. Her türlü meme estetiği işleminiz için ise Bakırköy Meme Estetiği Merkezimize gelerek uzman kadromuz ve donanımlı kliniğimizde işlemlerinizi gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu