Meme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Meme Büyütme ve Küçültme Ameliyatı
Şubat 21, 2017
Vaser Liposuction Yöntemi
Şubat 25, 2017

Pek çok insanın meme ebatlarından memnun olmadıkları ve hacim kazanmak için başvurdukları meme estetiği operasyonları artık her insanın kolayca ulaşabileceği tıbbi hizmetler arasında yer almaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve tıp sektörünün de bu gelişmeden pozitif şekilde etkilenmesi ile hekimlerimiz meme estetiği kapsamında devrim niteliği taşıyan işler ortaya koymakta ve bu operasyona başvurmak isteyen fakat gerek mahalle baskısı gerek ise mental korkular yüzünden çekinen insanları cesaretlendirecek adımlar atmaktadırlar. Bu operasyonun sıkça tercih edilmesinin sebeplerinden biri de hem kolay ulaşılabilir bir hizmet olması hem de tercihe göre kalıcı ya da geçici sonuçlar ortaya koyabiliniyor olmasıdır. Nişantaşı meme estetiği merkezlerine gelerek sizlerde bu hususta daha geniş bilgilere sahip olabilirsiniz.

Meme Estetiği

 

Meme estetiği on sekiz yaşını doldurmuş olan ve operasyonun ilerleyişini ya da başlangıcını negatif yönde etkileyecek herhangi bir hastalığa sahip olmayan her bireyin rahatlıkla başvurabileceği bir yöntemdir. Doğuştan gelen ya da sonradan kazanılmış olan göğüs sarkmaları,  asimetrik duruşlar, hacim kayıpları ya da farklı anomaliler sebebi ile başvurulabilen bu yöntem aynı zamanda memnun olunmayan göğüs ebatlarını da hastanın daha estetik bir çerçeveye ulaşması maksadı şişirmek ve hacimlendirmek maksadı ile de kullanılabilmektedir. Sizde Nişantaşı meme estetiği merkezlerine gelerek kendi göğüs ölçüleriniz hakkında bir uzman yardımı alabilir ve bu hususta neler yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Meme Estetiği Operasyonu Nasıl Yapılır?

Meme estetiği operasyonları tercihen kalıcı ya da geçici çözümler sunabilen operasyonlardır. Bu operasyona başlamadan önce hasta hangi sistemi tercih etmek istediğine karar vermelidir. Kalıcı bir yöntem istiyorsa hastaya silikon meme implantı sistemi tavsiye edilir. Bu sistem hastanın genel anestezi altına alınması ile başlar. Genel anestezi altına alınan hasta baygın hale getirildikten sonra estetisyen hekim göğüs altına kesikler açar ve daha sonra bu kesikleri kullanarak bir dolgu maddesi olan silikon implantları göğüs içine yerleştirir. Ardından da açılan kesikleri dikerek işlemi sonlandırır. Eğer hasta geçici bir sonuç istiyorsa hastaya ameliyatsız göğü büyütme operasyonu uygulanır. Hasta lokal anestezi altına alınarak acı hissi yok edildikten sonra estetisyen hekim göğüs altından açtığı enjeksiyon yolundan aqua filling adı verilen bir dolgu sıvısı enjekte eder. Bu işlem diğerine nazaran daha pratik olma niteliğini taşısa da kalıcı bir çözüm değildir. Nişantaşı meme estetiği merkezleri bu hususta sizlere yardımcı olabilecek elit merkezlerden biridir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu