Meme Dikleştirme Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Göğüs Büyütme
Meme Estetiği Ameliyatı Nedir
Ekim 28, 2018
Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

İlerleyen yaş, yerçekimi, gebelik, emzirme gibi faktörler, cildin ve memenin içerisindeki bağ dokuların elastikiyetinin kaybolmasına neden olur. Bunun sonucunda da memenin şekli bozulur, sarkmaya ve yumuşamaya başlar. Ayrıca meme başları da normalden daha geniş olabilir. Meme dikleştirme estetiği operasyonu, sarkmış memeleri yeniden şekillendirmek, sertleştirmek ve dikleştirmek memenin üzerindeki deri fazlasını alınıp içerideki meme dokusunun şekillendirildiği cerrahi bir işlemdir. Aynı zamanda operasyonla birlikte meme başı ve çevresi olması gereken pozisyona getirilir ve meme başı çevresinin genişliği azaltılır. Alternatif bir yöntem olarak meme sarkıklığı az olan kişilerde, sadece silikon protez kullanılarak da meme estetiği yapılabilir.

Meme Dikleştirme Herkes İçin Uygun mudur?

Göğüsleri sarkan ve deri fazlası olan herkese meme dikleştirme operasyonu yapılabilir. Bazı kişiler aşırı kilo verdikten ya da kilo verme ameliyatı olduktan sonra göğüs dikleştirme ameliyatı yaptırmaktadır. Bazen de silikon protez takılmadan, asimetrik olan göğüslerin düzeltilmesi amacıyla bu estetik operasyon tercih edilmektedir. Ancak birçok kişinin bu ameliyatı yaptırmak istemesindeki temel sebep kilo alıp verme, hamilelik veya emzirme sonrasında yerçekiminin de doğal etkisinin verdiği olumsuz sonuçları ortadan kaldırmaktır.

Çocuk sahibi olmayı planlayan kişiler, gelecekteki hamilelik sürecinin meme dikleştirme ameliyatının sonuçlarını etkileyebileceği için bu durumu doktora belirtmelidirler.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme estetiği operasyonunda, istenen göğüsün boyutu ve şekli, sertliği, meme ucu çevresinin konumu ve derinin elastikiyet durumu gibi birçok faktör dikkate alınır. Bu faktörler ameliyat öncesi doktorla görüşülür ve son karara varılır. Tüm meme estetik operasyonlarında meme başının çevresinde bir iz olur. Bazı kişilerde buna meme başı ile meme altı katlantısı arası dikey bir iz, bazı kişilerde de bu dikey iz ile beraber meme altı katlantısı boyunca yatay bir iz de kullanmak gerekebilir. Bunun nedeni kişinin meme yapısı ile alakalıdır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

Doğru bir teknik uygulanması halinde bile ameliyat sonrasında iz kalabilmektedir. Ancak kişiler sigara kullanımını bırakıp C vitaminini bolca tüketirse bu izdeki belirginlik azalmaya başlar. Hasta 24 saat boyunca gözlem altında tutulduktan sonra uygun görülmesi halinde taburcu edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu