Meme Estetiği Ameliyatı Nedir

Meme Estetiği
Nişantaşı Meme Estetiği
Ekim 27, 2018
Meme Dikleştirme
Meme Dikleştirme Estetiği Kimlere Yapılabilir?
Ekim 29, 2018
Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme

Son yıllarda dünya genelinde yüz binlerce kadın farklı sebeplerden dolayı göğüs büyütme operasyonu yaptırmaktadır. Bu estetik operasyonun en yaygın sebepleri şöyle sıralanabilir:

• Memenin doğal boyutunu büyütmek,

• Memelerde var olan asimetrik sorunları düzeltmek (meme büyüklüklerinin birbirinden farklı olması),

• Kilo kaybı, hamilelik ya da emzirme gibi sebeplerden dolayı şekil bozukluğuna uğrayan meme hacmini eski durumuna getirmek,

• Daha güzel bir vücut şekline sahip olmak ve kendilerini daha iyi hissetmek için,

Bu estetik operasyona ‘’meme büyütme cerrahisi’’ adı verilmektedir. Meme büyütme operasyonunda küçük bir kesi ile silikon uygun alana yerleştirilir. İyileşme dönemi genellikle 48 saat kadar değişiklik gösteren dinlenme gerektirir.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır? 

Bu operasyonda meme alt kesesinden yaklaşık 4 cm’lik kesi yapılarak başlanır. Meme altından kesi yapılmasının nedeni ise ameliyat sonrası olası bir izin görünmemesidir. Kesin sonrasında silikon maddesi uygun yere yerleştirilir ve bu esnada gerek görülürse ultrason ile takip yapılabilir. Estetisyen uzmanlar son dönemde meme büyütme operasyonlarında dual plane tekniğini kullanmaktadır. Bu teknikte hem daha verimli sonuçlar elde edilebilmekte hem de estetik operasyon geçiren kişinin iyileşme süreci daha hızlı gerçekleşmektedir.

Estetik ameliyatın bitiminde kaburgalar arasındaki sinirler uyuşturularak operasyon sonrası ağrıları en aza indirecek bazı teknikler de uygulamaktadır. Meme büyütme operasyonu tamamlandığı zaman, vücutta eriyebilen estetik dikiş ile kişi de açılan kesi kapanacaktır. Başlangıçta küçük bir ameliyat izi kalır, ancak özenli ve dikkatli bir bakımla zaman içerisinde bu iz azalarak yok olabilmektedir. 

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası

Operasyondan sonraki  4. saatte hastanın su içmesine izin verilir ve 6. saatten sonra da katı gıda tüketimine başlayabilir. Bunlar doktor kontrolünde gerçekleşmektedir. Operasyonun anestezi altında gerçekleşmesi nedeniyle hastanın 24 saat içinde gaz çıkarmaması halinde yine doktoruna başvurması gereklidir. Ayrıca göğüs bölgesinde bir bandaj olur. Bu bandaj yaklaşık 24-48 saat içerisinde uzmanlar tarafından çıkarılır ve giyilmesi gereken özel sutyenler önerilir. Hasta 24 saat gözetim altında tutulur ve bir sorun bulunmaması halinde ertesi gün taburcu edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu