Liposuction Operasyonu Nedir?

Nişantaşı Göğüs Estetiği Yöntemleri
Mart 20, 2017
 Şişli Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılmaktadır?
Mart 23, 2017

Son zamanlarda gitgide önemi artmaya başlayan esteteik operasyonlar insanlar tarafından oldukça fazla tercih ediliyor. Bulunduğu çevrede estetik ameliyat geçirmiş insanlardan ya da cerrahlardan öneri alan insanlar olduğu gibi bir o kadar da yapılan bu estetik operasyonlar hakkında ne yazık ki pek çok bilgiye sahip değiliz. Bu yazıda liposuction estetik ameliyatları hakkında merak ettiğiniz ne varsa bulabilirsiniz. Yaşadığımız ülkede liposuction operasyonları bİstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde profesyonel uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Özellikle İstanbul’un önemli semtlerinden biri olan Bakırköy Liposuction Merkezleri de profesyonel uzman kadrosuyla hastalarına hizmet ediyor.

Bakırköy Liposuction Merkezleri

Bakırköy Liposuction Merkezleri

Liposuction estetik operasyonunun bilinen adı yağ aldırma operasyonudur. Yağ aldırma ameliyatı estetik cerrahi bölümlerinde en çok ilgi çeken ve tercih edilen ameliyatlardan biridir. Liposuvtion estetiği ile yalnızca vücuttaki karın, kalça, uyluk ve yüz gibi belirli organlarda uygulanabilir. Ayrıca bazı insanların uygulamış olduğu zayıflama ve diyet yöntemlerinden yanıt bulamayan insanların yağ dokularının aldırılması ve vücutlarının şekillenmesinde yapılan cerrahi bir ameliyattır. Son yıllarda Bahçelievler Liposuction Merkezleri de İstanbul’da en çok talep alan estetik cerrahi merkezlerinden yalnızca bir tanesidir.

Liposuction Operasyonu Nasıl Yapılır?

Liposuction ya da yağ aldırma operasyonu, iki yöntem olarak ayrılır. Klasik şekilde ya da lazerli olarak yapılabilmektedir. Klasik yöntemli liposuction operasyonunda uygulanacak bölgedeki inceltme işlemi o bölgeye küçük kesikler atılarak başlatılır. Çeşitli yöntemlerle o bölgede bulunan tüm yağlar eritilir. Parçalanmış ve erimiş inatçı yağlar vakumlama yöntemi ile enjektörle alınır. İkinci yöntem olan lazer desteği ile yapılan liosuction uygulamasında ise aynı yağlar yalnızca lazer ışını ile eritilir. Eritilen bu yağlar enjektör ile birlikte vakumlanarak alınır. Lazer yönteminde herhangi bir kesik uygulaması yapmaya gerek yoktur. Böylelikle hastalar tarafından en çok tercih edilen ve sevilen liposuction yöntemidir. Bakırköy Liposuction Merkezleri de bu işlemi yaptığı için hastalar tarafından çok fazla tercih edilip öneriliyor. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan, hamilelik ya da emzirme süresinde olmayan herkes liposuction işlemini güvenli bir şekilde yaptırabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu