Liposuction Nedir, Nasıl Yapılır?

Karın Germe Nasıl Yapılır?
Mayıs 8, 2017
Liposuction Nedir?
Mayıs 10, 2017

Liposuction karın germe ve yağ aldırma operasyonu çok konuşulan ve hakkında çok sayıda haber yapılan bir estetik yöntemidir. Liposuction ile vücudun kalça, yüz, karın ve uyluk gibi bölgelerinden diyet gibi yöntemlerle karşılık alınamadığında, yağların alınması ve vücudun şekillenmesi için yapılan bir işlemdir.

Liposuction işlemini kimler yaptırabilir?

Liposuction yaptırmak isteyen hastalardan doktorların öncelikli beklentisi sonuç hakkında kesin bir fikirlerinin olmasıdır. Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Liposuction karın germe ve bölgesel olarak incelmek için kullanılır. Liposuction yaptırmak isteyen hastanın liposuction hakkında bilgi sahibi olması karşılaşacağı sonuç için önemlidir. Liposuction karın germe ve yağ aldırma yöntemi kilolu insanların zayıflaması için değil, inatçı ve diyete cevap vermeyen yağların alınmasını sağlamak ve yağların olduğu vücut bölgelerini diğer bölgeler ile uyumlu bir şekle sokmak için yapılır.

Liposuction yaptırmak isteyen kişinin liposuction merkezleri hakkında detaylı bir araştırma yapması şarttır. Liposuction yaptırmak için kişinin sağlık problemi olmaması, hamile veya hamilelik sonrası emzirme dönemini atlatmış olması gerekmektedir. Bu konular hakkında liposuction merkezleri de hastayı bilgilendirmektedir. Liposuction için yaş belirleyici bir faktör değildir. Ancak daha yaşlı insanlarda genç insanlara oranla aynı verim alınamamaktadır.

Liposuction nasıl yapılır?

Liposuction yağ aldırma işlemi için seçilen bölgede küçük kesikler açılır ve bu bölgedeki dirençli yağlar dediğimiz, diyete cevap vermeyen yağlar eritilir. Parçalanan ve dağılmış halde olan yağlar enjektör kullanılarak vakumlama yöntemi ile çekilerek alınır. Genellikle liposuction operasyonlarında ameliyat izleri vücut kıvrımları ile iç çamaşırları altında olur, bunun sebebi çok görülmeyecek yerler olmalarıdır. Lazer ile destek alınarak yapılan liposuction yönteminde ise yağlar lazer kullanılarak eritilir. Eriyen yağlar klasik yöntemde olduğu gibi enjektör yardımı ile vakumlanır ve vücuttan çıkarılır.

En gelişmiş olan liposuction işlemi lazerlipo adındaki işlemdir. Bu işlemde ise inatçı yağların metabolizma üzerinde değişiklikler yaparak böbrek ve karaciğerin de yardımı ile vücuttan atılması sağlanır. Lazerlipo yönteminde herhangi bir cerrahi müdahale yapılmaz, hastanın vücudunda kesik açılmaz veya vakumlama işlemi uygulanmaz. Liposuction merkezleri hasta ile iletişimde olunan bu süreçte hastayı sürekli bilgilendirir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu