Liposuction Nedir, Nasıl Yapılır?

Karın Germe Nasıl Yapılır?
Mayıs 8, 2017
Liposuction
Liposuction Nedir?
Mayıs 10, 2017
Bölgesel Yağ Aldırma

Bölgesel yağ aldırma yani liposuction operasyonu çok konuşulan ve hakkında çok sayıda haber yapılan bir estetik cerrahi yöntemidir. Liposuction ile vücudun kalça, yüz, karın ve uyluk gibi bölgelerinden diyet ve spora rağmen gitmeyen yerleşmiş bölgesel yağların alınması ile yapılan bir vücut şekillendirme ameliyatıdır.

Bölgesel yağ aldırma işlemini kimler yaptırabilir?

Bölgesel yağ aldırma operasyonu yaptırmak isteyen hastalardan doktorların öncelikli beklentisi sonuç hakkında kesin bir fikirlerinin olmasıdır. Böglesel yağ aldırma cerrahisi bir kilo verme yöntemi değildir. Liposuction bölgesel olarak incelmek için kullanılır. Bölgesel yağ aldırma çok kilolu kişilerde iyi sonuçlar vermeyecektir çünkü temelinde vücudun diğer bölgeleriyle uyumlu şekillendirme yatmaktadır.

Liposuction yaptırmak isteyen kişinin işlemi uygulayacak olan doktor ve merkezhakkında detaylı bir araştırma yapması son derece önemlidir. Liposuction yaptırmak için kişinin sağlık problemi olmaması, hamile veya hamilelik sonrası emzirme dönemini atlatmış olması gerekmektedir. Bu konular hakkındagerekli bilgilendirmeler muayeneler sırasında hastalara yapılmaktadır. Liposuction için yaş belirleyici bir faktör değildir. Ancak yaş almış hastalarda deri elastikiyeti kaybı sebebiyle deri yeterli oranda toparlanamadığı için genç hastalara oranla ekstra bir cerrahi müdahale gerekebilmektedir.

Liposuction nasıl yapılır?

Bölgesel yağ aldırma işlemi için seçilen bölgede küçük kesikler açılır ve bu bölgedeki dirençli yağlar dediğimiz, diyete cevap vermeyen yağlar eritilir. Parçalanan ve dağılmış halde olan yağlar enjektör kullanılarak vakumlama yöntemi ile çekilerek alınır. Lazer ile destek alınarak yapılan yağ aldırma yönteminde ise yağlar lazer kullanılarak eritilir. Eriyen yağlar klasik yöntemde olduğu gibi enjektör yardımı ile vakumlanır ve vücuttan çıkarılır. Kesiler çok küçük olduğu için ameliyat sonrası süreçte büyük izler olmayacaktır. Bu izler zamanla solgunlaşır kimi hastalarda ise tamamen görünmez hale gelir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu