Liposuction Ameliyatı Ne İşe Yarıyor

Bakırköy Meme Estetiği
Ocak 22, 2017
Doğal Göğüs Büyütme Yöntemlerine Genel Bakış
Ocak 24, 2017

Liposuction yani en çok bilinen ismi ile yağ aldırma yöntemi; estetik operasyon denildiği zaman toplum geneline bakılırsa ilk akla gelen yöntemlerden biri oldu diyebiliriz. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre liposuction’ın kadın ya da erkek fark etmeden estetik operasyonlarda ilk başta gelen ameliyatlardan biri olduğu ortaya çıkmıştır. 1980’li senelerden bugünlere kadar hazır gıdalar ve hareketsiz hayat, sporsuz yaşam, stres ve bunalımın baş göstermesi ile birlikte kuşkusuz ki gereğinden fazla kilolar da hayatımıza girip bizi bunalıma sokuyor. Yine o dönemlerde yağ aldırmak gibi bir tabir vardı ki insanları daha da fazla strese soktu ve liposuction gibi başarılı bir estetik cerrahisinin adını çıkaracaktı. Fakat günümüz toplumunda neyse ki insanlar bilinçlenmeye başladı ve bu yöntemi araştırıp uygulamaya başladılar. Ülkemizde İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde ve önemli semtlerinde uzman cerrahlar bulunan liposuction merkezleri var. Bakırköy liposuction merkezleri de ülkemizde tercih edilen ve önerilen liposuction merkezlerinden bir tanesidir.

Liposuction Ameliyatı Ne İşe Yarıyor?

liposuction

Boyunun uzunluğuna göre normal kiloya sahip bir yetişkinde, çeşitli bölgelerdeki şekil bozulmasına sebep olan yağ birikimlerini olabildiğince uzaklaştırmaktır. Bunun yanında liposuction erkeklerde sıklıkla görülen jinekomasti denen meme büyümesi sorununu tedavi edebilmek amacı ile uygulanıyor. Bunların yanında liposuction, karın germe, boyun germe ve göğüs küçültme operasyonlarında daha iyi şekillenme sağlamak amacı taşıyorlar. Karın, bel çevresi, boyun, kalçalar, meme ve üst kol gibi bölgelerde liposuction kolay ve güvenli bir şekilde uygulanabilir. Bakırköy liposuction merkezleride alanında uzman kadrosu ile birlikte İstanbul’da hizmenitinizde.

Liposuction Ameliyatı Ne İşe Yarıyor?

Liposuction işlemi ne yazık ki kilo verme işleminde işe yaramıyor. Sık sık kilo alıp verenler, orta yaş düzeyindeki insanlar ve doğum yapan kadınlarda oluşan çatlakları düzeltmede ve bir daha asla kilo almama, popo kaldırma gibi durumlarda işe yaramıyor. Liposuction uygulaması bacak bölgelerinde dizin alt kısımlarına yapılmamalıdır. Bunun yanında popo kısmına da uygulanmaması tavsiye edilir. İstanbul’da Bakırköy liposuction merkezleri uzman kadrosu ile son dönemlerde adını duyurmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu