Liposakşın

VÜCUT ESTETİĞİ


Liposakşın nedir?

Negatif basınçlı kapalı bir sistem ile birkaç milimetrelik kesilerden girilerek ucu delikli bir kanül yardımıyla cilt altındaki yağlı dokunun uzaklaştırılması işlemidir. Liposakşın bölgesel cilt altı yağlı dokuları uzaklaştırıp şekil düzeltmeye yarayan bir ameliyattır. Kilo verme veya obezite tedavisi için uygun bir yöntem değildir.

Vücutta nerelere liposakşın uygulanabilir?

Teorik olarak cilt altı yağlı dokuda artış olan her bölgeye uygulanabilen bir yöntemdir. Bu yöntem için en uygun hastalar cilt elastikiyeti iyi olan, bölgesel cilt altı yağlı dokusunda artma olan fakat cilt fazlalığı olmayan hastalardır. Liposakşın seçilmiş hastalarda tek başına veya diğer cerrahi yöntemlerle kombine olarak kullanılabilir (karın germe, boyun germe, bacak germe, meme küçültme vb).

Ameliyat esnasında ne yapılır?

Ameliyat genel veya sedasyon eşliğinde lokal anestezi ile yapılabilir. Liposakşın yapılacak bölgeye özel solüsyonlar enjekte edilir ve birkaç milimetrelik kesilerden kanüller yardımıyla girilerek cilt altındaki yağ dokuları vakumlanır. işlem bittikten sonra pansuman ve korse ile operasyona son verilir.

Ameliyat sonrası bakım nasıldır?

Hastalar sıklıkla aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. Takılan korse bir aya kadar kullandırılabilir. Hastalar ameliyatın ertesi günü banyo yapabilir. Ameliyat yapılan bölgelerde geçici şişlik ve morluklar oluşabilir. Bunlar da birkaç hafta içerisinde azalarak kaybolur. Genelde ilk bir hafta içerisinde hastalar günlük yaşantılarına geri dönebilir, ağır egzersizler ise hastaya yapılan ameliyatın büyüklüğüne göre değişmekle beraber bir veya iki ay sonraya ertelenir.

Liposakşın, Liposakşın ameliyatı, Liposakşın Operasyonu, Liposakşın Fiyatları, Yağ Aldırma ve daha fazlası için bizimle iletişime geçiniz.

Randevu