Karın Germe Estetiği Nedir?

Göğüs Estetiğinde Son Teknoloji
Şubat 8, 2017
Bahçelievler Liposuction Merkezi
Şubat 10, 2017
Karın Germe Estetiği

Karın Germe Estetiği Nedir?

Karın germe estetiği (Abdominoplasti), yaş, kilo dalgalanmaları veya gebeliğe bağlı deri elastikiyeti kaybından dolayı, abdomenin fazla deri ve yağını gidermek için tasarlanmış, düz ve sıkı bir karın silueti ve daha tanımlanmış ve seksi bele sahip bir şekil almak için tasarlanmış bir cerrahi işlemdir. Doğum veya kilo verme sonrası istenilen ağırlığa ulaşıldıktan sonra esneyen deride sarkmalar oluşur. Özellikle göbek bölgesinde biriken deri kötü bir görünüm sergiler. Spor belli bir ölçüde deriyi kendine getirse de eski gerginliğine ulaşamaz. Böyle durumlarda yapılacak en iyi çözüm ameliyatla deriyi yine esnek hale getirmek yani abdominoplasti (karın germe) ameliyatı olmaktır. Karın germe estetiğinde  amaç fazla derinin vücuttan alınması ve üstteki deriye germe işlemi uygulanarak, göbek deliğinin olması gereken yere çekilmesidir.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Hamilelik veya kilo alıp verme sonucu karın derisinde sarkma, çatlama ve deformasyon oluşan hastalar bu ameliyatı sıklıkla tercih etmektedirler. Bunların yanı sıra obezite cerrahisi geçirmiş ve derisi fazla miktarda deforme olduğu için karın germe ameliyatına başvurmuş hastaların sayısı da oldukça fazla miktardadır. Ancak bu hastaların ameliyat öncesi kilo vermelerini tamamlamış olup, minimum 3 aydır mevcut ideal kilolarında olmaları gerekmektedir.

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyat göbeğin altından açılan yay şeklindeki bir kesikten gerçekleştirilmektedir. Germe işlemi için fazlalık deri açılan kesikten alınır. Bu işlemden sonra fazlalığı alınan deri sıkı bir şekilde gergin bir hale getirilir ve dikilir. Ortalama 1-2 saat arasında karın germe operasyonu sonuçlanmaktadır.

Mini Karın Germe (Mini Abdominoplasti) Nedir?

Deri fazlası, sarkma ve deformasyonun göbek deliğinin alt kısmında olduğu durumlarda tercih edilen karın germe ameliyatıdır. Bu hastaların karın kaslarında ayrılma ve gevşeme olmadığı için üst karın kısımlarına müdahale edilmez, yalnızca göbek deliğinin altında kalan kısımda işlem yapılır. Bu sebeple göbek deliğinin yeri de değiştirilmez. Ayrıca mini karın germe ameliyatı yapılan hastalarda, tam karın germe ameliyatı yapılan hastalara oranla cilt fazlalığı ve sarkıklığı daha az olduğu için yapılan kesi de daha küçük olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu