Karın Germe Estetiği Nedir, Operasyon Nasıl Gerçekleşir

Meme Ucu Çöküklüğü ve Sarkma Sorunlarının Çözümü
Mart 1, 2017
Karın Germe Estetiği İle İlgili Merak Edilenler
Mart 6, 2017

Hamilelik ya da hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak karnın ön kısmında, çatlaklar, fazla yağ ya da sarkık deriler oluşabilir. Oldukça rahatsız eden bu görüntüye sahip bazı kişiler için kimi zaman spor ve egzersizlerle bu sorunun önüne geçmek mümkündür. Ancak dezenformasyonun fazla olduğu durumlarda, sorundan etkilenen kişi cerrahi işleme ihtiyaç duyabilir. Özellikle kadınların sıklıkla muzdarip olduğu bu sorunlar karın germe estetiği ile giderilebilecek sorunlardır. Bakırköy karın germe estetiği konusunda uzman hekimlerle görüşerek istediğiniz görünüme ulaşmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Bakırköy Karın Germe Estetiği

Bakırköy Karın Germe Estetiği

Karın germe ameliyatları estetik cerrahlarca ideal sonuçların alınabildiğinin söylendiği ameliyatlardır. Hamilelik, hızlı kilo alıp verme gibi pek çok etken, derini sarkmasına, fazla yağlanmaya ve kötü görüntüye sebep olabilir. Karın germe ameliyatında amaç fazla derinin vücuttan alınması ve üstteki deriye germe işlemi uygulanarak, göbek deliğinin olması gereken yere çekilmesidir. Bu ameliyatlarda iz kalması olasıdır ancak ameliyat izleri, iç çamaşırı bölgelerine gizlenerek hastanın rahatsız olmayacağı bir şekilde ayarlanır. Tam arkın germe ameliyatında ameliyat süresi 2-5 saat arası olurken, kısmi karın germe ameliyatlarında bu süre 1-2 saate kadar düşmektedir. Bu ameliyatın uzman cerrahlarca gerçekleştirilmesi gerekir. Bakırköy karın germe estetiği cerrahları bu konuda seçim yapabileceğiniz uzman cerrahlar arasında yer alıyor.

Ameliyat Sonrası

Operasyon sonrası hasta 1 gece hastanede kaldıktan sonra taburcu edilebilir. Karın germe estetiği operasyonundan sonra, hastanın ilk gün şişlik ve ağrı kesicilerle azaltılabilecek ağrılar hissetmesi mümkündür. Hasta ağrı kesicileri doktor kontrolünde kullanmalıdır. Bu konuda Bakırköy karın germe estetiği uzmanından bilgi alabilirsiniz. Ameliyat sonrası, dikişlerin alınması 1-3 haftalık süre içinde gerçekleştirilir. Karın germe ameliyatından sonra hastaların işlerine dönebilmeleri için ise ihtiyaç duyacakları süre ise 3-4 haftadır. Ameliyattan sonra, bölgeyi diğer dış etkenlere karşı korumak da iyileşme sürecinde önemlidir. Estetik cerrahlar bu sebeple, operasyon sonra 2 ay kadar ağır egzersizler yapılmamasını öneriyor. Aynı zamanda yine 2 ay kadar korse takmak da yine estetik cerrahlarca hızlı iyileşme süreci için hastalara öneriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu