Karın Germe Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

Karın Germe Estetiği Nedir, Operasyon Nasıl Gerçekleşir
Mart 4, 2017
Burun Estetiği Niçin Yapılmaktadır ?
Mart 7, 2017

Günümüzde dünyasında pek çok insan estetik operasyonlara ılımlı bir bakış açısı sergilemektedir. Son yıllarda plastik cerrahlarının önemli ölçüde yaptıkları operasyonlar her geçen gün daha güvenli, hızlı ve başarılı sonuçlar vermektedir. İnsanlar yakın çevresinde estetik operasyon geçirmiş arkadaşlarını dinlediklerinde kendilerinde de bir kusur mutlaka bulup belki de bir süre sonra estetik ameliyatı olmaya karar verirler. Böyle bir zamanda tıptaki gelişmeler estetik operasyon yapan cerrahların uzmanlık alanlarını da geliştirmişlerdir. Son yıllarda karşımıza çıkan ve insanların çok fazla tercih ettiği estetik operasyonlardan birisi de karın germe estetiği olabilir. Karın germe estetiği estetik cerrahlar tarafından uygulanan karın derisindeki çatlak ve sarkık bölgelere sahip hastalar için ideal sonuçlara ulaşılan ve tercih edilen bir yöntemdir. İstanbul’un semtlerinden biri olan Bakırköy karın germe estetiği konusunda da kendini yetiştirmiş ve tercih edilme oranı oldukça yüksektir.

Karın Germe Estetiği Nedir?

Bakırköy Karın Germe Estetiği

Bakırköy Karın Germe Estetiği

Karın bölgesinin ön kısımlarındaki fazla yağ ve sarkık duran derinin alınması ve zayıf karın kaslarının gerdirilerek daha sağlamlaştırıldığı bir estetik operasyondur. Karın ve göbek kısımlarının görünümlerini iyileştiren bu yöntem ne yazık ki kalıcı bir iz bırakır. Fakat bölgede kalan izin yeri giyilen iç çamaşırının içinde kalacak şekilde hizalanarak ayarlanır. Karın germe estetiğinin bir diğer adı ise abdominoplasti operasyonudur. Bu ameliyatın süresi bir buçuk saat ile dört saat arasında değişiklik gösterebilir. Dikişler ise hastanın iyileşme süresine göre 10 ila 14 gün arasında değişebilir. Hastanın hastanede kalma süresi ise genel olarak bir ya da iki gecedir. Hastalar işlerine genel olarak 2 ya da 4 hafta sonra dönebilmektedir. Estetik cerrahları hastalarının ameliyat sonrasında yaklaşık iki ya da üç ay kadar korse giymesini ve ağır egzersizlerden kaçınmalarını tavsiye ederler. Ülkemizde İstanbul gibi büyük bir şehirde uzman estetik cerrahları bulabilirsiniz. Özellikle son günlerde adını sıkça duyuran Bakırköy karın germe estetiği alanında uzman cerrahları ile hizmet etmektedir.

Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahlar hastalarının şikayetlerini ve beklentilerini dinleyerek muayenelerini yaparlar. Planlanan gün ve saatte hasta ameliyata alınır. Bazı durumlarda hastada yalnızca liposuction yapılması da yeterli olurken bazı durumlarda da karın germe estetiğine liposuction eklenmesi yararlı olabilir. Operasyon için uygulanacak anestezi türü, ameliyatın riskleri ve hastanede ne kadar süre kalacağınız doktor tarafından size anlatılır. Karın germe estetiği operasyonları genel olarak hastane şartlarında genel anestezi uygulanarak yapılır. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde ve özellikle Bakırköy karın germe estetiği konusunda uzman cerrahları da Abdominoplasti işlemini yapmaktadırlar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu