Genç Görünüm İçin Uygulanacak Operasyonlar

Estetik Ameliyatları
Mayıs 6, 2017
Karın Germe Nasıl Yapılır?
Mayıs 8, 2017

Genç ve diri bir görünüm için hangi operasyonlar uygulanabilir?
Karın germe (abdominoplasti) ameliyatı nasıl yapılır?
Doğum veya kilo verme sonrası istenilen ağırlığa ulaşıldıktan sonra esneyen deride sarkmalar oluşur. Özellikle göbek bölgesinde biriken deri kötü bir görünüm sergiler. Spor belli bir ölçüde deriyi kendine getirse de özellikle ikiz bebek dünyaya getirme gibi göbek bölümünü kısa sürede aşırı esnetmek doğum sonrasında istenildiği gibi eski haline dönmesini sağlamaz. Aynı şekilde mide küçültme ameliyatı sonrası birden bire verilen 20-30 kilo sonrası sarmalar kaçınılmazdır. Böyle durumlarda yapılacak en iyi çözüm ameliyatla deriyi yine esnek hale getirmek yani abdominoplasti ameliyatı olmaktır.

Karın germe
Ameliyat sürecinde ise işleyiş şöyledir: Ameliyat yaklaşık 2-2,5 saat sürmektedir. Esnetilen deri istenilen esnekliğe ulaşınca fazlalık kesilerek alınır. Alt göbek bölgesinin alt kısmına yani kılların başladığı, iç çamaşırın altında kalan bölümde uzunlamasına bir kesi meydana gelir. Bu kesi altına atılan gizli dikişlerle birleşme noktası gizlenir. Ardından pansumanla kapatılan bölgede sıvı birikmesini önlemek için dren takılır. Karın germe işleminde İlk güne mahsus sonda takılır fakat diğer gün çıkartılabilir. Ameliyat sonrası giyilmesi için korse kullanılmalıdır.

Karın Germe

Lazer Liposuction hangi şekilde uygulanır?
Bazen spor ve düzenli beslenmeye rağmen inatçı yağlardan kurtulmak yine de zor olabilir. Yerleşmiş yağlar için açık ameliyatsız bir yöntem olarak bölgesel yağ yaktırma iyi bir seçenektir. liposuction merkezleri ‘nde uygulanan bu işlem göbek, bel, sırt, dizler, erkeklerde meme büyümesine müdahale etmek için, iç bacak, alt bacak gibi hemen hemen tüm bölgelere uygulanabilir. İşlem esnasında hastaya genel anestezi uygulanır. liposuction uygulamasında işlem yapılacak bölgeye 2-3 milimetre inceliğinde iğnelerle yağlar katı halden sıvı hale çevrilir. Ardından sıvı haldeki yağlar çekilerek işlem büyük oranda tamamlanır. Hastalar işlemin büyüklüğüne ve işlem yapılan bölgeye göre bir gece hastanede yatabilir. İşlem sonrası morluklar oluşur ama liposuction uygulamasında 10 gün içerisinden geçer. İşlem sonrası 2 ay daha parçalanan yağlar vücut tarafından emilmeye devam eder. İşlem tıbbi nitelikleri üst düzey olan steril bir klinik veya hastanede yaptırmaya özen gösteriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu