Vaser Liposuction Yöntemi

Meme Büyütme ve Küçültme Ameliyatı
Şubat 21, 2017
Burun Estetiği Gerektiren Sağlıksal Durumlar
Şubat 27, 2017

Liposuction basitçe vücuttaki bölgesel yağlanmalarda kanül adı verilen bir enjektör ile yağ dokusunun çekilmesi ve istenilen bölgeye dolgu olarak kullanılması işlemidir. Bu işlem ise iki şekilde uygulanır bunların birisi Vaser Liposuction diğeri ise geleneksel Liposuction işlemidir. Bu işlem sayesinde hem vücudunuzda eritemediğiniz ve kurtulmak istediğiniz yağ dokularınızdan kurtuluyor hem de istediğiniz bölgeye bu yağ dokularını aktarabiliyorsunuz. Nişantaşı Liposuction merkezleri arasında uzman kadrosu ve titiz çalışmalarıyla öne çıkan kliniğimize gelerek sizler de işlem hakkında detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

yag-aldirma-liposuction

Geleneksel Liposuction yöntemi sırasında lokal anestezi uygulanan hastanın istenmeyen yağ dokuları kanül aracılığı ile hastadan alınır.  Bu işlem ortalama 1-2 saat arasında sürebiliyor ve işlemin alınacak yağ dokularının miktarı arttıkça süre artabiliyor. Hastaların bazı bölgeler için ilk üç gün kadar korse kullanmaları gerekebilmektedir.  İşlem sonrası morluklar, kızarıklar ve şişkinlikler normaldir. Doktorun tavsiyeleri doğrultusunda alacağınız ağrı kesiciler ve merhemler ile kısa sürede bu süreç atlatılabilmektir. Nişantaşı Liposuction merkezleri içinde prestijli ve uzman kadrosu ile fark yaratan klinikler arasında olan kliniğimize her türlü sorunuz ve merak ettiğiniz her şeyle ilgili gelebilirsiniz.

Vaser Liposuction Yöntemi

Vaser Liposuction yönteminde fark yaratan yüksek frekansta bir ses dalgası üreten cihaz ile yağ dokularınızın parçalanması ve kanül ile alımının kolaylaşmasıdır. Bu sayede işlem sonrası komplikasyonlar azalacaktır ve yağ dokusunun aktarımı da daha kolay yapılacaktır. Bu yöntemin geleneksel Liposuction yönteminin önüne geçmesinin temelinde bu sebep yatar. Bunun haricinde bu işlem ile karna halk arasında “baklava” diye adlandırılan karın kasları da oluşturulabiliyor. Bunun yanı sıra işlem sonrasında iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Ses dalgalarının parçaladığı yağ dokularının rahatlıkla alınması hastanın ağrısı olmamasını sağlıyor ve hafif ağrı kesiciler ile atlatılabiliyor. Ayrıca kullanılan bu ses dalgaları vücudunuzdaki başka hiçbir dokuya vermeyecektir. Bu yöntemin sonucunda çok az da olsa kızarıklık veya şişkinlik gözlemlenebilir fakat ilk geceden sonra bu etkileri geçecektir. Nişantaşı Liposuction merkezleri arasında araştırma yaparken mutlaka bir incelemeniz gereken geçmiş çalışmalarımız, uzman hekim kadromuz ve hijyenik, donanımlı kliniğimizi incelemelisiniz. İletişim bölümünden sormak istediğiniz her türlü sorunuz için gerekli iletişim adreslerini bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu