Gamze Estetiği

Bakırköy Karın Germe Estetiği
Mayıs 13, 2017
Meme Estetiği
Nişantaşı Meme Estetiği
Ekim 27, 2018

Gamze Estetiği

Vücudumuzun farklı yerlerinde geçici ve kalıcı gamze dediğimiz cilt çöküntülerimiz mevcuttur. Bunların bazısı insanların estetik görüntüsüne katkısı olan çöküntüler olmakla beraber bazıları ise görüntü bozukluğu yarattığı için talep edilmemektedir. İstenmeyen gamzeler için çeşitli müdahaleler yapılabilir. İstenen gamzelerin başında yanak gamzesi gelir.

Yanakta gamze olup olmaması genetik olarak aktarılan bir durumdur. Dominant bir genle aktarılır. Anne ya da babadan herhangi birinde gamze varsa çocukta gamze çıkma ihtimali %25-50 iken hem anne hem babada varsa bu ihtimal %50-100’dür. Anne ve babanın her ikisinde de yanakta gamze yoksa çocukta ortaya çıkma ihtimali yoktur.

Gamze Estetiğinde Neler Yapılacaktır?

Ameliyattan önce hastaların genel muayenesi ve genel vücut taraması yapılır. Ameliyat olmasında herhangi bir sakınca olmayan hastalar için ameliyat planlaması yapılabilir. Ameliyat öncesinde rutin hazırlık için yapılan tetkikler yapılır, kan sulandırıcı ilaçlar, vitamin takviyeleri, bitkisel ürünler ve sigara kullanılmaması önerilir. Ameliyattan önce her iki yanakta gamzelerin lokalizasyonları belirlenerek gerekli işaretleme ve çizimler yapılır.

Mevcut çizimlere uyularak ameliyat lokal anestezi ile ağız içinden yapılır, cilt üzerindeki gamzenin izdüşümüne uyan mukoza kısmında yumuşak doku defekti oluşturulur ve yanak cildinin bu defekte oturması sağlanacak şekilde ağız içi mukozasından cildin dermis denen derin katmanlarına kendiliğinden eriyen dikişler atılarak müdahale tamamlanır. Bütün işlem ağız içerisinden yapıldığı için ciltte herhangi bir kesi izi olması muhtemel değildir. Tek tarafa yapıldığında 15 dakika iki taraflı yapıldığında 30 dakika kadar sürmektedir. Ameliyat sonrasında hastanede yatmaya ihtiyaç yoktur. Hastalar hemen günlük hayatlarına dönebilir. Koruyucu olarak birkaç gün antibiyotik ve ağız içi gargara ile sprey kullandırılır. 3 gün yumuşak sıvı gıda önerilir. Ameliyat sonrasındaki süreçte herhangi bir ağrı sızı olması beklenmez, herhangi bir şekilde pansuman yapılmasına ihtiyaç yoktur. Ameliyattan sonraki ilk hafta içerisinde ve 1. Ayda kontrol önerilir.

Ameliyattan sonraki 2-4 hafta boyunca yanakta sabit bir gamze mevcut olur. 2-4 haftadan sonra dokular organize olarak mimik yapmazken görünmeyen fakat gülümseme esnasında ortaya çıkan doğal gamze çukurları elde edilir. Yapılan işlem ömür boyu kalıcı bir işlemdir. Oluşturulan gamzelerin tekrardan ortadan kaybolması muhtemel değildir.

Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Son yıllarda ciddi oranda talep gören gamze oluşturma ameliyatlarında, profesyonel detaylar ve incelikler yer almaktadır. Gamzelerin oluşumu genellikle estetik operasyonlar içerisine girmesine rağmen binlerce kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Yüz hatları içerisinde daha estetik görünüm sergilemek istedikleri an uygulanabilir. Çevredeki insanlar tarafından en iyi şekilde beğenilmek ve yüz hatlarının arasında çukur oluşturmak isteyen kadınlar ve erkekler genellikle gamze estetiği tercih etmektedirler.

Gamze estetik operasyonları cerrahi olarak veya lazer yöntemi ile yapılmaktadır. Hasta ile beraber gamzelerin yerlerinde ve konum almak isteyen bir yerlerde belirleme yapıldıktan sonra operasyon gerçekleştirilmeye başlanır.

Bu durumlarda hiçbir şekilde yan etkisinin olmamasının yanı sıra, insanlar uygulayan kişileri gördükçe daha çok talep göstermektedirler. Gamze estetiğine ilgi duyan kadın veya erkekler çok uygun rakamlarda vücutlarında yer alacak gamzelere sahip olabilmektedirler. Sadece yüz içerisinde değil vücudun hangi bölgesinde bu uygulamayı gerçekleştirmek mümkündür. Son yıllarda ciddi oranda talep gören ve beğenilen uygulamalar arasında yer almakta. Estetik operasyonların arasında ise en sık uygulanan yöntemlerden biridir.

Gamze Estetiğinde Uygulama Nasıl Yapılıyor?

Operasyonun gerçekleştirilme şekli ise gamze estetiği lokal anestezi uygulaması ile yani kısmi uyuşturma tekniği ile yapılır. Profesyonel sonuçlandırmalar elde etmek için ameliyat, maksimum bir saat boyunca süre gelmektedir. Ağız mukozasına müdahale edildikten sonraki müddet de ağız içerisinden yaratılan boşluk sayesinde ve kas yapısının alınması sayesinde, gamze oluşumuna yer verilmektedir. gamze estetik operasyonların da genellikle çok basit aşamalar gerçekleştirilir ve kişiler bir saat süre sonrasında vücutlarının ön kısmı taraflarında hiçbir şekilde herhangi bir kesiğe maruz kalmadan operasyon tamamlanmaktadır.

Gamze İstediğini Yaptırdıktan Sonraki Aşamalar Nasıl Geçer?

Gamze EstetiğiGamze estetik operasyonlarında uygulama yapılan bölgede genellikle bir hafta süresince hafif morluklar veya sızı meydana gelmesi doğal bir unsurdur. Gamze estetiği uygulamasında genellikle operasyon tamamlandıktan sonra ortaya çıkan ödemlerden, birkaç hafta içerisinde kurtulup gülümseme esnasında çok hafif bir şekilde belirmeye doğru artış gösteren Gamzeler ortaya çıkmaktadır.

Operasyonu geçiren kişilerde genellikle birkaç hafta içerisinde meydana gelen ağrılar ve şiddetli sızılar artış gösterdiği takdirde tekrardan Doktor kontrolünde alınması gerekir. Bu gibi durumlar ise profesyonel detaylar ile gerçekleştirilen estetik müdahalelerinde meydana gelmemektedir. Yani sıklıkla olabilen bir durum olmasının yanı sıra istisnai olarak kabul edilebilir bir durumdur.

Kişilerin operasyon bölgesinde enfeksiyon veya kanama olması, ağız içi sağlığına dikkat etmemesinden de kaynaklanabilir. Nedeni ise yüz içerisinde oluşturulan Gamzeler genellikle ağız içi mukozasında operasyon gerçekleştirildiği takdirde enfeksiyona karşı korunması gerekmediğinden kaynaklanmaktadır.

Birkaç hafta boyunca titizlikle bakılması gerekir. Bazı hastaların yanak yapısı itibariyle ameliyat sonrasında hemen ortaya çıkan Gamzeler belirlenebilmektedir. Genellikle bu gibi durumlarda zaten çok yok olan alandan alınan dokular itibariyle, daha da belirgin hale gelmesinden kaynaklanıyor. Yani vücut ödem atmaya müsait olmadığı zamanlarda bile genel olarak net bir şekilde Gamzeler belirgin olarak kendini göstermektedir.

2 Comments

  1. Ranim dedi ki:

    How much for dimple surgery ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu