Estetik Ameliyatları

Karın Bölgesi Yağlarından Kurtulma Yöntemleri
Mayıs 4, 2017
Genç Görünüm İçin Uygulanacak Operasyonlar
Mayıs 7, 2017

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI NEDEN YAPILIR?
Burunda oluşan anatomik biçimsizleşme, sonradan meydana gelen kaza, düşme ve şiddet travmaları sonucunda oluşan burun eğriliklerini düzeltmek için burun estetiği operasyonu uygulanmaktadır.

Burun estetiği operasyonlarında iki yöntem kullanılmaktadır:

  1. A) Açık Yaklaşım
  2. B) Kapalı Yaklaşım

burun-estetigiBurun operasyonlarında iki teknik de kullanılmasına rağmen açık yaklaşım kapalı yaklaşıma göre daha fazla tercih edilmektedir. Unutulmamalıdır ki hangi burun estetiği teknikleri kullanılırsa kullanılsın başarı doktorun deneyimi ve becerisine bağlıdır. Burun estetiği ameliyatında operasyon öncesi yapılacak ilk şey hasta ile estetik cerrahın görüşmesidir. Bu görüşmede hasta, cerraha nasıl bir burun istediğini anlatır. Doktor, hastanın bu isteklerinin makul olup olmadığını ve aynı zamanda istenilen burunun hastaya yakışıp yakışmayacağını değerlendirir.

 BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI NASIL YAPILIR?
 Bu operasyon genel anestezi ile uygulanarak yapılmaktadır. Ortalama 2 saat gibi bir süre zarfında burun estetiği tamamlanır. Operasyon öncesi hasta, herhangi bir sorun yaşanmaması amacıyla birçok teste tabii tutulur. Genel tüm cerrahlar açık yaklaşım rinoplasti tekniğini kullanmaktadır. Açık rinoplasti operasyonunda burnun uç bölgesinden kesiler ve iç kısmından kesiler açılır. Açılan bu kesilerden burun uç kısımlarındaki kıkırdaklar düzeltilebilir ve buna bağlı olarak hastanın istediği şekil uygulanır. Burun uç kısmındaki kıkırdak dokusundaki zarar gören dokular veya istenilen burun uç kısmı açık rinoplasti ile mümkün olduğu unutulmamalıdır. Burnun yukarı kısımlarındaki kıkırdaklardaki zarar gören kısımların giderilmesi burundan alınan kıkırdaklar ile buruna eklenerek yeni bir şekil verilebilir.

 GÖĞÜS ESTETİĞİ
 Kadınların göğüslerinin istenilen şekle sokmam için göğüs estetiği yapılmaktadır. Bazı kadınlar göğüslerinin küçük olduğunu bazıları göğüslerinin gereğinden büyük olduğunu düşünmektedir. Bu da onları mutsuzluğa itmektedir. Bu olumsuzlukların ortadan kalkması için meme estetiği yapılmaktadır.

 GÖĞÜS BÜYÜTME ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?
 Göğüs büyütme operasyonunda hastanın kendi dokusu kullanılmasıyla birlikte meme protezlerinden faydalanılabilir. Kendi dokusu kullanıldığında, hastanın göğüslerine kendi yağ dokusu enjeksiyonu yapılmaktadır. Bu şekilde göğüs estetiği ile hastanın talep ettiği göğüs büyüklüğü elde edilir.

 GÖĞÜS KÜÇÜLTME ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?
Göğüs küçültme ameliyatı büyük göğüslerden şikayet eden hastalar için kullanılır. Bu şikayetler meme estetiği ile giderilir. Büyük göğüslerde kişileri ruhsal ve psikolojik açıdan etkileyen, sağlık sorunlarına neden olan sorunlardan biridir. Bu sebeple göğüs estetiği önem arz etmektedir. Bu ameliyatlarda farklı teknikler uygulanabilir. Meme başı çevresinden yapılan meme estetiği operasyonlarında daha az iz kalmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu