Estetiğİn Adresi Bakırköy Burun Estetik Merkezi

Bakırköy Göğüs Estetiği
Ocak 18, 2017
Şişli Göğüs Estetiği
Ocak 20, 2017

Dış görünümüne özen gösteren bireyler için yüz hatları hayati önem taşır. Kaş, kirpik ve dudak gibi hatların doğal bakım ve çözüm yolları mevcutken, burun için aynı durum söz konusu olamamaktadır. Orantısız, eğri, büyük ya da yüz hatlarına göre olması gerekenden çok daha küçük burunlar için çözüm burun estetiği yaptırmaktan geçmektedir. Bakırköy burun estetiği merkezimizde, alanında uzman doktorlarımız ve yılların tecrübesi ile hastalara yeni ve kullanışlı bir buruna sahip olma olanağı sunulmaktadır.

Burun Estetiği Nedir?

burun-estetigi

Tıp ve güzellik sektöründe, burun yapısının ya da şeklinin değiştirilmesi işlemine burun estetiği denmektedir. Burun estetiği burun ya da burun ucunda oynama, büyütme, küçültme ya da düzeltme işlemi ile yapılabilir.

Burun Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Burun genişlik ya da uzunluk oranı yüz hatlarına göre orantısız bireyler, asimetri ya da eğri burun yapısına sahip bireyler, kırık ya da çökük burun şekline sahip bireyler ve büyük kemerli burun yapısına sahip bireyler için burun estetiği yapılması uygun olmaktadır.

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun görünüşünden rahatsız bireylerin, yüz hatlarına uygun burna sahip olması Bakırköy burun estetiği merkezimizde mümkün olmaktadır. Burun ucu düşmüş, belli nedenlerden dolayı burun içinde kırılmış kemiğin yer alması ya da burun tıkanıklığı probleminden şikâyetçi olan bireyler için burun estetiği yapılabilmektedir. Verimli nefes alımını sağlama, yüz ifadesini değiştirme, göze hitap eden boyut açısından yüz ile orantılı bir burun yapısına sahip olma ve eğriliği düzeltme amacı ile yapılan burun estetiği, popüler estetik türlerinden biri olmaktadır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Bakırköy burun estetiği merkezimizde doktorlarımız tarafından burun yapısını ve istenilen burun yapı özelliği arasında inceleme yapılır. Gerekli inceleme ve analizler sonrası başvurulacak cerrahi yönteme karar verilir. Burun estetiği için minirinoplasti, tiprinoplasti, açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti gibi birçok yöntem mevcuttur. İşlem yüzeysel bir düzeltme gerektiriyorsa minirinoplasti yöntemine başvurulurken, kıkırdak müdahalesi gerektiren işlemler için tiprinoplasti, ciddi şekil bozuklukları için açık rinoplasti, ağrısız tedavi yöntemi olarak ise kapalı rinoplasti yöntemi tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu