En Çok Tercih Edilen Estetik Çeşitleri Nelerdir?

Burun Estetiği Yapmanızı Gerektirecek Durumlar
Nisan 4, 2017
Estetik Cerrahide En Çok Uygulanan Tedaviler
Mayıs 3, 2017

Günümüzde kişiler mevcut doku ve kemik deformasyonuna müdahale etmek amacı ile çoğu zaman estetik operasyonlara başvurmaktadır. Özellikle bayanlar güzelleşmek uğruna estetik operasyonlara çok sıcak bakmaktadır. Kişiler en fazla burun estetiğinden faydalanır iken, bayanlar meme büyültme ve küçültme gibi göğüs estetiği alanlarından da yararlanmaktadır. En fazla tercih edilen estetik operasyonlarını sıralamak gerekirse, burun estetiği, meme yani göğüs estetiği ön sıralarda yer almaktadır.

burun estetiğiBurun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burunda meydana gelen vücudun anatomik yapısıyla ilgili deformasyon ya da daha sonradan meydana gelen kaza, düşme, kırık gibi durumlar sonucunda kemiklerin yapısını düzeltme işlemidir. Belli deformasyona sahip burun, zaman le nefes almakta zorluk çekebilir. Bu gibi durumlarda burun estetiği operasyonu en doğrusudur. Ülkemizde de burun yapısının kemikli ve belli deformasyona sahip olmasından dolayı en fazla tercih edilen estetik operasyondur. İşlem yaklaşık 2 saat sürmektedir. Genel anestezi ile hasta ameliyata hazırlanır. Daha öncesinde yapılan tetkikler sonucu öncelik, nefes alması zor olan kişilerde nefes alma kolaylığı sağlamaktır. Daha sonra yüzün hatlarına uygun burun yapısı ayarlanarak, mevcut kemikli yapı ve kemik bozuklukları törpüleme işlemi ile yok edilir. Yapılan burun estetiği operasyonundan yaklaşık 1 ay kadar sonra kişi normal hayatına dönebilmektedir.

Göğüs Estetiği Hangi Durumlarda Uygundur?

Dişilik simgelerinden olan göğüsler, kadınların vücutlarında çok büyük öneme sahiptir. Estetik cerrahinin giderek gelişmesi meme estetiği düşünen bayanları oldukça sevindirmiştir. Fakat göğüs estetiği için belli durumlardan şikayetçi olunması halinde meme estetiği operasyonuna başvurulmalıdır. Göğüslerin küçük olması, sarkık olması ya da istenilen boyuttan çok büyük olması durumunda meme estetiği için doktora başvurulmalıdır. En fazla göğüs estetiği, meme büyültme için yapılmaktadır. Bu operasyonda uygun ve beklenilen ölçülerde silikonlar göğüs dokusu içerisine yerleştirilerek, göğüste dik ve dolgun bir doku sağlanır. Yaş ve vücut yapısı ile ilgili olan göğüslerde sarkma problemi de bayanlarda oldukça moral bozukluğuna sebep olabilmektedir. Bu operasyonda göğüs derisi gerdirilerek göğüslerin dik olması sağlanırken, sarkık durumu yok edilmiştir. Elbette her kişide aynı yöntem kullanılmamaktadır. Mevcut problem ile doktora başvuran kişiler, belli anatomik yapı ve analizler sonucunda uygun estetik operasyonlar geçirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu