Dudak ve Yanak Dolgusu

AMELİYATSIZ ESTETİK


Dudak ve yanak dolgusunun içeriğinde ne vardır?

Genel olarak dolgu maddelerinin içeriğinde normalde vücutta da bulunabilen hyalüronik asit denilen hacim arttırıcı bir madde bulunmaktadır. Enjeksiyon yapılacak bölgeye göre kullanılan hyalüronik asit maddelerinin molekül ağırlıkları değişkenlik göstermektedir.

Nerelere uygulanır?

Temelde prensip olarak cilt altı yumuşak doku yetersizliği olan veya daha fazla dolgun görünmesi istenen her bölgeye dolgu maddeleri kullanılabilir. Bu bölgeler de yüz bölgesinde sıklıkla yanaklar, dudaklar, nazolabial bölge, elmacık kemiği üzeri ve kaş arasıdır.

Uygulama sırasında ne yapılır?

Uygulanacak olan bölgeye önce topikal lokal anestezi ve cilt temizliği uygulanır. Lokal anestezik maddenin etki göstermesi için yaklaşık 30 dakikaya ihtiyaç vardır. Daha sonra istenen her bölgeye yeterli enjeksiyon yapılarak işlem sonlandırılır. Sıklıkla enjekte edilen dolgu maddelerinin içeriğinde de lokal anestezik madde bulunduğu için şiddetli ağrı beklenen bir bulgu değildir. İşlemin kendisi yaklaşık 10-15 dakika sürer.

İşlem sonrası bakım nasıldır?

Uygulama esnasında hemen belirgin etki görülür. Uygulamadan hemen sonra hastalar günlük hayatlarına dönebilir. İlk birkaç saat buz uygulaması önerilir. Daha sonra tariflenen şekilde masajlara başlanır. Ödem sıklıkla birinci günde ortadan kaybolur. Uygulanan dolgu materyalinin kimyasal özelliğine göre değişmekle beraber dolguların etki süresi 9 -18 ay arasında değişir.

Mehmet Ersin GÖNÜLLÜ ile Dudak ve Yanak Dolgusu hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişime geçiniz.

Randevu