Doğum Sonrası Estetik

VÜCUT ESTETİĞİ


Doğum sonrası estetik nedir?

Gebelik ve emzirme süreci kadınlarda cilt ve cilt altı dokularda geri dönüşü tam olarak mümkün olmayan deformitelere sebep olur. Kilo alıp vermeden ötürü cilt sarkmaları, memelerde sarkıklıklar, bel ve kalça bölgesinde genişleme, karın alt bölgesinde çatlaklar ve karın kaslarının birbirinden ayrışması gibi sorunlar büyük oranda yaşanmaktadır. Gebelik sonrasında bu sorunların tamamının tek aşamada düzeltilmesi mümkündür.

Ameliyatta neler yapılır?

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Sıklıkla liposakşın yardımlı karın germe ve meme küçültme ve/veya dikleştirme işlemleri kombine olarak yapılır. Bel ve basen bölgelerine de liposakşın yapılabilir.

Uygun adaylar kimlerdir?

Hastaların gebelik sonrası mümkün olduğunca ideal kilolarına ulaşıp bu kiloyu en az altı ay kadar idame ettirmesi tercih edilir. Yine eğer anne çocuğu emziriyorsa memelere yönelik girişim için de çocuk sütten kesildikten altı ay sonraya bırakılır.

Ameliyat olduktan sonra tekrar gebe kalınabilir mi?

Tercihen hastaların tekrardan gebe kalmayı düşünmedikleri bir dönemde ameliyat olması önerilir. Zira her gebelik vücutta benzer travmatik etkileri tekrar ortaya çıkaracağı için tekrardan benzer deformitelerin ortaya çıkma olasılığı mevcuttur. Yine de gebe kalınacaksa eğer özellikle karın germe ameliyatı olmuş olan hastaların yaklaşık 1,5-2 yıl kadar beklemeleri önerilir.

Ameliyat sonrası bakım nasıldır?

Hastalar 1-2 gün içerisinde taburcu edilir. ilk bir hafta içerisinde günlük hayatlarına dönebilirler. İki hafta sonra yürüyüş gibi hafif egzersizlere başlanabilir. Bir ay kadar karın ve göğüs korsesi kullanılır. Birinci aydan sonra karın ve göğüs bölgesini içermeyen daha ağır egzersizlere başlanabilir. Karın ve göğüs bölgesini içeren ağır egzersizlere 2-3. ay arasında başlanır.

Mehmet Ersin GÖNÜLLÜ ‘den Doğum Sonrası Estetik operasyonlarıyla ilgili bilgi almak için iletişime geçiniz.

Randevu