Doğal Göğüs Büyütme Yöntemlerine Genel Bakış

Liposuction Ameliyatı Ne İşe Yarıyor
Ocak 23, 2017
Bakırköy Meme Büyütme Estetiği
Ocak 24, 2017

Doğal Göğüs Büyütme Yöntemlerine Genel Bakış

Kadınların vücut yapılarının değişime uğradığı ve olgunluk kazandığı özel durumlarının başında meme boyutları yer almaktadır. Bu değişimlerin hemen hepsi hormonlar denilen özel bir yapı tarafından sağlanmaktadır.  Dolayısıyla diğer yapay yöntemlerin yanı sıra, her kadının isteyeceği daha dolgun ve büyük göğüslere sahip olmak diğer ifadesiyle göğüslerinizin gelişmesini istiyorsanız vücut sistemine hükmeden hormonların çalıştırılmasını daha fazla düşünmeniz gerekmektedir.

Bakırköy Meme Estetiği tarafından yapılan biri çalışmada kadınlık hormonları ve bunların çalışmasını tetikleyecek bazı besinler tespit edilmiştir. Bu çalışmada yer verilen gıdalarla oluşturacağınız bir beslenme düzeni sizlere doğal yöntemlerle göğüs büyütme becerisi kazandıracaktır.  

Kadınların Gelişimini Etkileyen Hormonlar Nelerdir?

Bakırköy meme estetiği

Östrojen

Bu hormon kadınsal özellikleri geliştiren, büyüme sağlayan ve bakım-onarımdan sorumlu olan bir hormondur. Bakırköy Meme Estetiği uzmanlarının tavsiye ettiği ve sizde beslenme düzeninizde bu hormonla ilişkisi bakımından zengin gıdalar tüketerek orta vadeli süreçte daha büyük göğüslere sahip olmayı sağlayabilirsiniz.

İlişkisi açısından zengin bazı gıdalar şunlardır; Kuru kayısı, kuru erik,  keten tohumu, susam, nohut, fasulye, bezelye, soya fasulyesi, yonca filizi, Tahıl grubu, soya sütü.

Progesteron

Bu hormon her ay adet döngüsünü hazırlayan, göğüs ve kalçaların gelişip genişlemesinden sorumlu bir hormondur. Bu hormonun sürekli olarak çalıştırılması ve üreteceği salgılar sizlere istediğiniz sonucu daha kısa sürede verecektir.

Progesteron ile ilişkisi yüksek olan gıdalar; Yumurta sarısı, süt, peynir, Tavuk, kabuklu deniz ürünleri, yabani tatlı patates, ceviz, tahıllar ve kırmızı renkli sebzeler.

Prolaktin

Bu hormon meme bezleri gelişiminden sorumludur ve ayrıca göğüslerde yağ birikimini artırır. Özellikle ergenlik ve hamilelik sırasında üretilen bu hormonu daha aktif çalıştırmak için lavanta yağı ve çay ağacı yağı gibi özel yağlar ile masaj yaparak teşvik edebilirsiniz.

Büyüme Hormonu

Bu hormon kadın vücudunun her bir parçasını geliştirmek için gereklidir. Büyüme hormonu aslında çocukluk döneminde çok yükselir, ergenlik döneminde verimli hale gelir ve sonrasında salgılanması azalır.

Büyüme hormonu ile ilişkisi zengin bazı gıdalar; Yoğurt, somon, soya fasulyesi, baklagiller, ahududu ve Hindistan cevizi yağı.

Uyku ve Egzersiz

Beslenme düzeninizde yapacağınız düzenlemeleri uyku ve egzersiz ile desteklerseniz arzu ettiğiniz göğüs ölçülerine doğal yollar ile kavuşabilirsiniz. Bakırköy Meme Estetiği uzmanlarına müracaat ettiğinizde sizleri doğal yöntemler ile göğüs büyütme konusunda daha detaylı bilgilendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu