Burun Estetiği

Bakırköy Liposuction Merkezleri
Ocak 7, 2017
Bakırköy Burun Estetiği
Ocak 16, 2017

Kişinin burun görünümünü beğenmemesi ya da çeşitli kazalar sonucu, kişiler burun estetiği diğer bir adıyla rinoplasti operasyonu geçirmek isteyebilirler. Burun estetiği operasyonu, estetik müdahaleler içinde oldukça yaygın olarak kullanılan ve istenen bir operasyondur. Hem kadınlar hem de erkekler arasında oldukça popüler olan burun estetiği operasyonları konusunda Bakırköy burun estetiği estetik cerrahları, size yardımcı olabilir.

Operasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Operasyon öncesi hasta mutlaka doktorunu grip, nezle gibi bir üst solunum yolu hastalığı geçirip geçirmediğine dair bilgilendirmelidir. Aynı zaman da kronik olarak kullanılan ilaçların da estetik cerraha söylenmesi gerekir. Ameliyat öncesi kan sulandırıcı ilaçlar, gıdalar, sıvılar tüketilmemeli, yine kanamayı arttırıcı etkiye sahip olan bitki çayları içilmemelidir. Sigara kullanımı operasyon sonrası iyileşme dönemini uzatacağı için, ameliyat öncesi sigara kullanımına da ara verilmelidir.Bakırköy burun estetiği uzmanları ameliyat öncesi yapılması gereken tüm bu maddeler ve kişisel olarak yapılması gereken diğer maddeler için sizi bilgilendirecektir.

Operasyon, Sonrası ve İyileşme Süreci

Burun estetiği operasyonları genel olarak 1-2 saat içerisinde yapılmakta ve sonlanmaktadır. Operasyon burun deliklerinin iç bölgesinden kesi atılmasıyla başlar ve sonrasında burun içinde, sırtında ya da ucunda yer alan problemler düzeltilir. Düzeltme sonrası cerrah, burun sırtına alçı atel yerleştirir ve ameliyat böylece sona erer. Böylece yüzde en çok dikkat çeken bölgede sizi rahatsız eden her şey, Bakırköy burun estetiği cerrahlarınca düzeltilerek, istediğiniz görünüme kolayca ulaşabilmeniz sağlanır. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra, operasyonu geçiren hasta, aynı gün hastaneden taburcu edilebilir. Operasyon sonrası yüzde ve göz kapaklarında şişme, burunda sızı ya da ağrı, halsizlik gibi şikâyetler gözlemlenebilir. Hasta operasyon sonrası birkaç gün boyunca sırtına yastık koyarak düz bir pozisyonda uyumalıdır. Uygulama sonrasında 2 ay boyunca burun dış etkenlere karşı korunmalı, gözlük kullanılmamalı, güneşe çıkılmamalı, zorlayıcı ve ağır egzersizler yapılmamalıdır. Burun estetiği operasyonlarında, tam görüntünün anlaşılabilmesi için 6-12 aylık bir zaman zarfının geçmesi gerekir. Bu süre geçip bütün şişlikler indiğinde hasta burnunun son ve net halini görebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu