Burun Estetiği Gerektiren Sağlıksal Durumlar

Vaser Liposuction Yöntemi
Şubat 25, 2017
Göğüs Estetiği Ameliyatı Nedir?
Şubat 28, 2017

Burun estetiği dünya üzerinde en çok yapılan estetik operasyondur. Yüzün tam ortasında olması itibariyle estetik yapısındaki bozukluğun kişilerde ciddi anlamda bir hoşnutsuzluk yarattığı gözlemlenmiş olup bu kişilerin özgüven eksikliği gibi psikolojik sorunlar yaşayabildikleri de bilinmektedir. Ayrıca burun estetiği ameliyatları bazı durumlarda sağlık için de yapılabilmektedir. Sağlık için yapılan burun estetiği işlemlerinin başlıca sebepleri arasında kemik eğikliği, et veya kist oluşumu gibi nefes almayı güçleştiren ve özellikle uyku sırasında tehlike arz eden durumlar gelmektedir. Şişli Burun Estetiği Merkezimize gelerek sizler de burnunuzun estetik görünümünü değiştirebilir veya nefes almanızı güçleştiren sorunu ortadan kaldırmak ve bunu yaparken de estetik görünümünüzün bozulmaması için bizlere danışabilirsiniz. Kliniğimiz son derece donanımlı olup, doktorlarımızın tamamı alanında uzmanlaşmış ve tecrübeli kişilerden oluşur. Böylelikle gerçekleştirilen operasyonların başarılı sonuçlanma oranı oldukça yüksektir.

burun_estetigi

Burun estetiği ismi itibariyle ne kadar estetik kaygılara hitap eden sıradan bir estetik operasyon gibi görünse de hayati öneme sahip bir işlevi de olabilir. Özellikle uyku sırasında burnumuzdan nefes aldığımızı düşünürsek burnumuzdan nefes almamızı engelleyen durumların ciddiyetini daha iyi kavrayabiliriz. Örneğin gece uykunuzda burnunuzdaki et veya kist oluşumu ya da kemik yapısının bozukluğu nedeniyle rahat nefes alamıyorsanız sabahları yorgun ve uykusuz olarak uyanırsınız hatta gece uyku sırasında nefes alamayarak hayatınızı kaybetmenize kadar varabilecek ciddi sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu sorunların tamamını ortalama bir veya iki saatlik bir operasyonla kolayca arkanızda bırakabilirsiniz. Şişli Burun Estetiği Merkezimizde tüm bu işlemler uzman kadromuz tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir.

Burun Estetiği İşlemi Sonrasında İyileşme Süreci

Burun estetiği özellikle tampon uygulaması ve şişlikler ile korkutucu ve ağrılı bir süreç oluşturmaktaydı. Fakat gelişen teknoloji ve tıp sektöründeki yenilikler sayesinde artık bu işlem sonrasında ne tampona gerek kalıyor ne de eskisi gibi dayanılmaz ağrılar ve zorluklar yaşıyorsunuz. Ağrılarınız basit ağrı kesicilerle kolayca bastırılabilecek bir ölçüde oluyor ve tampon yapılmadan hasta günlük yaşantısına dönebiliyor. Tabii ki ilk birkaç hafta boyunca çok dikkatli olmak koşulu ile birlikte yaşadığı günlük yaşantısı 2 ay sonra tamamen normale dönmektedir. Bu işlemler hakkında fiyat veya uygulama bilgilerinin daha detaylı bir aktarımı için Şişli Burun Estetiği Merkezimize gelebilir veya iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu