Bakırköy Meme Estetiği

Bakırköy Göğüs Büyütme Estetiği
Ocak 21, 2017
Liposuction Ameliyatı Ne İşe Yarıyor
Ocak 23, 2017

Jinekomasti Nedir?

Jinekomasti, erkeklerin göğüs bölgesine yapılan operasyonları tamamını karşılayan tıbbi bir terimdir. Vakaların çoğunda bilinen bir neden olmamasına rağmen erkekler tarafından sıkça dile getirilen ve rahatsızlık veren bir durumdur. Kendi görünüşlerine önem veren erkekler için bu meme küçültme ameliyatı yardımcı olabilmektedir. Bakırköy meme estetiği kliniğinde yapılacak operasyonun prosedürü ise kadınlarda olduğu gibi göğüslerin altındaki fazla yağ dokusunun kaldırılmasından ibarettir.

Jinekomasti Hangi Yaşlarda Görülür?

Bakırköy meme estetiği

Çoğu zaman genç yaştaki erkeğin bir ya da iki memesinde meme büyümesi görülebilmektedir. Bununla birlikte erken ergenlik dönemindeki erkekler içinde %10’luk bir kısım bu durumla karşı karşıyadır. Görülme sıklığı yaş ile birlikte artmaktadır ve bu oran erkeklerde yaklaşık %30 gibi bir oranla ifade edilmektedir. Meme büyümesi nadiren de olsa bazı ilaçlar ve doğumsal anormallikler neden olabilir.

Jinekomasti Yöntemi Nasıl Gerçekleşir?

Göğüsler, meme dokusu (sert ve yoğun) ve yağ dokusu (yumuşak) olmak üzere iki ana bileşenden oluşmaktadır. Bu iki ana bileşenin oranları kişiden kişiye değişmektedir. Meme büyüklüğüne yapılacak cerrahi işlemlerden en bilineni liposuction yöntemidir. Liposuction 3-4 mm bir kesi ve yerleştirilen küçük bir tüp aracılığıyla yağ dokusunu emme işlemlerini içermektedir. Eğer meme dokusu meme büyümesinin temel nedeni ise neşter ile bu müdahale yapılır. Bu kesi genellikle meme ucunun kenar kısmına yapılır. Bu işlem yalnız başına veya liposuction ile birlikte yapılabilir. Doku ve deriden önemli miktarda bir bölüm çıkartılması gerekiyorsa yapılacak kesi oranı da o ölçüde artacaktır. Bakırköy meme estetiği kliniğindeki bu operasyonlar genellikle tam anestezi yapılarak gerçekleştirilmekte ve ortalama 1,5 saat kadar sürmektedir.

Jinekomasti Yöntemi Sonrası Bakım

Ameliyat sonrası göğüs bölgesinde bir süre boyunca şişlik ve morluklar olacağından ameliyatın tam etkisi hemen değerlendirmek yanlış olur. Şişliğin etkisini azaltmak için, hastaların genellikle bir veya iki hafta boyunca sürekli olarak elastik basınçlı giysi giyilmesi tavsiye edilmektedir. Tamamen normal aktivitelere dönüş için önce üç hafta sürecek egzersizler verilir ve altı hafta sonra tam iyileşme gerçekleşecektir.. Ameliyatın olası komplikasyonları oldukça nadirdir. Meme dokusunun azalması ile birlikte meme ucu hissinin dengesiz dağılımını önlemek için estetik cerrah gerekli müdahaleyi yapmış olacaktır. Liposuction uygulamasında kesi yapılacağı için pıhtı oluşmaması için Bakırköy meme estetiği estetik cerrahları titizlikle çalışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu