Bakırköy Meme Büyütme Estetiği

Doğal Göğüs Büyütme Yöntemlerine Genel Bakış
Ocak 24, 2017
Nişantaşı Göğüs Estetiği
Ocak 25, 2017

Göğüs büyütme yöntemlerinden yağ transferi ya da yağ dolgusu yaklaşık 100 yıllık mazisi olan ve liposuction ile kombine olarak kullanılan bir tekniktir. Bakırköy Meme Estetiği tarafından Liposuction ile yirmi yılı aşkın süredir beraber kullanılan bu teknik, bazı uzmanlar yağ transferi gerçekleştikten sonra yağ hücrelerinin canlılığını kaybederek göğüste kist oluşturduğu ve sonrasında kansere sebep olduğu iddia etmektedir. Özellikle 40 yaş üzeri kadınlarda sıkça eleştirilen bir konu olmasına rağmen yağ transferinin teknik olarak kansere neden olduğuna dair klinik bir bulgu saptanamamıştır.

Meme İmplantı mı Yağ Transferi mi?

 Bakırköy Meme Estetiği

Göğüs büyütme ameliyatı için kullanılan standart silikon meme implantları ile yağ transferini temel alarak geliştirilmiş bir yöntemdir. İmplantın etrafını saran sert kapsüllere vücut “yabancı cisim reaksiyonu” olarak adlandırılan bir tepki verebilir ve hastaların küçük bir oranında meme deforme olabilir. İmplantların normal meme dokusu gibi davranması beklenemez. İnce deriye sahip hastalarda, derin dış kısmında implantın oluşturduğu çıkıntılar görünebilir

Yağ Transferinin Riskleri Var Mıdır?

Bakırköy Meme Estetiği tarafından liposuction ve yağ enjeksiyonu kullanarak geliştirilen yağ transferi,  göğüs büyütme ameliyatlarının farklı bir tekniği olarak geliştirildi. Büyük potansiyel sorunlardan birisi transfer edilen yağ hücrelerinin mamografi tetkiklerinde kanser kistine çok benzemesidir.  İtalya ve Fransa’da yapılan bir çalışma da 500’den fazla meme kanseri vakası incelenmiş ve deneyimli radyologlar yağ hücresi ile kanserli yapıyı birbirinden ayırt edebiliyoruz dedikleri tespit edilmiştir. Eğer yağ hücreleri dikkatli bir şekilde meme dokusuna değil de deri altında küçük tünellerin içine yerleştirilirse, yağ hücreleri burada var olan doku ile birleşecek ve gelişmeye başlayacak ve dolayısıyla göğüs boyutunu artıracaktır. Ancak bu teknik her hasta için uygun değildir. Bu yöntem özellikle göğüs kanseri teşhisinden sonra göğüs bölgesi alınan bayanlar için çok uygun değildir.

Yağ Transferi Süreci Nasıl İzlenmeli

Yağ transferi tekniğinin çok büyük bir potansiyeli vardır ama dikkatli bir şekilde takip edilmezse kötü bir ün kazanmasına neden olabilir. Hastanın ameliyat öncesi mamografi ve ultrason tetkikleri iyice irdelenmelidir. Ameliyat sonrası en az 3 yıl boyunca belirli aralıklarla ultrason takibi yapılması gerekmektedir. Uyum sağlamayan hücreler ilerde hasta için sorun oluşturabileceği için Bakırköy Meme Estetiği cerrahları sizleri detaylı olarak bilgilendirecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu