Bakırköy Liposuction Nedir?

Şişli Göğüs Estetiği
Ocak 20, 2017
Bakırköy Göğüs Büyütme Estetiği
Ocak 21, 2017

Liposuction Nedir?

Liposuction, aynı zamanda yağ azaltma veya vakum yardımlı lipektomi olarak bilinen ve istenmeyen yağ birikmesini kaldırmak için uygulanan bir tekniktir. Vücudun kalça kısmında biriken ve çirkin bir görüntü oluşturan bu durumun kalça bölgesinde gerçekleşmesi doğuştan gelen bir eğilimden dolayı kaynaklanmaktadır. Kalça bölgesinin dışında kalan diz ve ayak bilekleri, boyun, kollar, karın ve bel gibi diğer alanlarda da bu birikme yaşanmaktadır. Yağ birikmesi belirli bir süre sonra şekil bozukluklarına neden olabilir. Erkeklerde ise bu durum daha çok meme altında oluşur ve meme büyümesine neden olur. Bakırköy liposuction merkezleri bu operasyonu tercih edenlerin başvuracağı en güvenilir merkezlerdendir.

Liposuction ile Ne yapılabilir?

liposuction

Eğer vücutta yağ birikmi sınırlandırılmış bir alan varsa liposuction denilen bir işlem ile bu birikmeyi tek seferde toplu olarak azaltmak mümkündür. Dar metal bir tüp deride açılan küçük bir kesi içerisinden vücudun içerisine sokulur. Yağ biriken bölgenin içerisinde ileri geri işlemleri yapılarak bu metal tüp yağ tabakasının içine girmesi sağlanır. Tüpün diğer ucu vakum cihazına bağlıdır. Cihaz çalıştırılır ve emilim başlar. İşlem bittikten sonra küçük kan damarları ve sinirleri zedelemeden, yağ tüpleri kaldırılarak tüp vücuttan çıkarılır.

Bakırköy liposuction merkezleri ile Liposuction tekniğinin farklı bir çeşidini daha inceleyebilirsiniz. Yağ birikmesi alanı çok küçük ise emilimi basit bir şırınga ile yapılması mümkündür. Ultrason destekli bir yöntemdir.

Liposuction Uygulamasının Sonuçları Nelerdir?

Rahatsız edici bir morarma ve acı hissi bu operasyon sonrası beklenen bir durumdur. Bu morarma ve renk değişikliği genellikle bir ay kadar sürebilir. Daha büyük bir alanda yapılacak emme işlemi için tedavi süresi daha uzun olacaktır. Karın, ayak bileği ve kalça bölgesinde oluşabilecek morarmalar 6 ay kadar sürebilir.  

Şişlikler 6 aya kadar düzeleceğinden operasyonda tam fayda göremeyebilirsiniz. Emilim yapılan alanın düz bir şekle gelmesi uzun bir zaman alabilir. Eğer anemi hastası iseniz, tedavi süresi boyunca demir hapı almanız doktorunuz tarafından size reçete edilecektir.  Ayrıca tedavi süresince uyuşma olması da normal bir durumdur.  hastalarının tedavi öncesinde ve sonrasında en iyi sonuçları alması için gerekli tüm işlemleri titizlikle takip etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu