Bakırköy Liposuction Merkezleri

Bakırköy Burun Estetiği Nedir?
Ocak 6, 2017
Burun Estetiği
Ocak 10, 2017

Liposuction uygulaması ya da yağ aldırma yöntemi son yıllarda insanların çok fazla tercih ettiği ve merak ettiği estetik operasyonlardan yalnızca bir tanesidir. Liposuction işlemi vücuttaki karın bölgesinde, uyluk bölgesinde, kalça ya da yüz bölgesinde yağ dokularının alınması ve vücut hatlarının daha iyi bir şekilde biçimlenmesi için yapılan cerrahi bir yöntemdir. İstanbul’un çeşitli semtlerinden biri olan Bakırköy liposuction merkezleri ile son dönemlerde önemli uzman kadrosuyla göze çarpıyor.

Liposuction Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Bakırköy Liposuction Merkezleri

Liposuction uygulaması herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, gebe veya emzirme döneminde olyan her insan bu uygulamadan yararlanabilir. Liposuction uygulaması için yaş faktörü genellikle belirleyici olmaz ancak yaş ilerledikçe cildin elastikliği gitgide kaybolur. Ayrıca yaşlı cilt yapılarına sahip insanların kalıcı sonuçlar alabilmesi için cilt germe gibi ek bir uygulama daha yaptırmaya ihtiyacı olacaktır. Liposuction operasyonu kalp hastalığı, şeker hastalığı ya da akciğer hastalığı sorunu olan insanlarda veya operasyonun yapılacağı bölgede yakın zamanda ameliyat yapılmış bireylerde liposuction estetik ameliyatı riskli olabilir. Ülkemizde yıllardır yapılan liposuction uygulaması özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde önemli uzmanlarıyla hizmet etmektedir. İstanbul’da Bakırköy liposuction merkezleri de yıllardır hastalar tarafından tercih ediliyor.

Liposuction Uygulamasında İyileşme Süreci Ne Kadardır?

Liposuction ameliyatında, lokal anestezi yapılarak uygulanan ve hastanın hızlı bir şekilde iyileşmesi sağlanır. Pek çok hasta liposuction uygulaması yapıldıktab sonra yaklaşık olarak birkaç günde hayatlarına geri dönebilmektelerdir. Bunun yanında liposuction tekniğinde herhangi bir morarma veya ağrı, kızarıklık gibi sorunlar her hastaya göre değişebilmektedir. Lazer tekniği ile yapılan liposuction ameliyatlarında iyileşme süreci çok kısa, ağrısız ve sıkıntısız tamamlanır. Bakırköy liposuction merkezleri de lazer yöntemi ile liposuction uygulamaktadır.

Liposuction Ameliyatı Zararlı Mıdır?

Liposuction uygulamasının hiçbir şekilde zararı yoktur. Ameliyat süresinde eğer herhangi bir komplikasyon durumu yaşanmamış ise, liposuction ameliyatı profesyonel doktorlar tarafından sıkıntısız bir şekilde biter. Liposuction ameliyatının herhangi bir ölüm riski yoktur. Dünyada ve ülkemizde yıllardır yapılmaya devam eden liposuction ameliyatlarında herhangi bir ölüm yaşandığı gibi bir bilgi yoktur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu