Bakırköy Burun Estetiği Nedir?

Doğum sonrası estetik nedir?
Şubat 11, 2016
Bakırköy Liposuction Merkezleri
Ocak 7, 2017

Burun estetiği estetik ameliyatların en sık yapılanıdır. Bu ameliyat ile burun ucu küçültülebilir veya kaldırılabilir, burundaki kemik alınabilir ve böylece burun yeniden biçimlendirilebilir.

Bütün Bakırköy burun estetiği ameliyatlarında sadece estetik işlem yapılmaz. Solunum sıkıntısı çeken hastalar da burun ameliyatı olarak bu sıkıntıdan kurtulabilir. Burun şeklinden rahatsız olan birçok hasta nefes alma problemi de yaşıyor. Böyle bir problem varsa ilk muayeneden sonra hastaya bildirilir. Tek bir ameliyat ile hem burun şekli düzeltilebilir hem de solunum sıkıntısı giderilebilir.

Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir?

burun-estetigi

Burun insan yüzünün odak noktası olduğu için ilk dikkat edilen yerdir. Bu nedenle insanlar için estetik ve görünüş açısından büyük öneme sahiptir. Burnundan ileri derecede rahatsız olan hastalar büyük bir özgüven eksikliği yaşarlar. Kişilerin sosyal hayatına da bunu yansıtmaları sorunlu bireylere yol açar. Burun ucu düşüklüğü, geniş burun kanatları, kemerli burun, büyük burun, burun eğriliği vb. gibi şikayetleri olan hastalar bu estetiği yaptırabilir. Ancak ameliyatı yapacak olan estetik cerrahın hasta ile “Bu ameliyat gerekli midir ?” konusunda iyi bir analiz yapması gerekir.

Bunların dışında Bakırköy burun estetiği ameliyatlarını 18 yaşını dolduran herkes yaptırabilir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Bakırköy burun estetiği iki şekilde yapılmaktadır. Açık veya kapalı burun ameliyatı şeklinde yapılabilir. Kapalı burun ameliyatı açık burun ameliyatına göre daha çok tercih ediliyor. Çünkü kapalı burun ameliyatı bir saat gibi kısa bir sürede yapılıp çok az şişlik ve morluk yaptığı için hasta açısından da büyük kolaylık sağlamaktadır. Açık burun ameliyatında kolumella adı verilen burnun orta direğinin kesilmesi ile burun derisi kıkırdak ve kemik üzerinden kaldırılarak yapılan bir operasyondur. Kapalı burun estetiğindeki kesiler ise burun deliklerinin içinden yapıldığı için görünmezler. Yani daha az travma ve kesi ile yapılma imkanı vardır.

Operasyon öncesinde

*Bir gece öncesinde yemek ve su kesilmelidir.

* Hasta 1-2 saat boyunca hastaneye yatmış olmalıdır.

*Kan sulandırıcı kullanılmamış olmalı

Burun Estetiği Sonrası Yaşananlar

*Operasyon sonrasında burnunuza hiçbir darbe almamalısınız.

*Hafif şişlik ve morluklar olabilir.

*Hastanın durumuna göre 7-10 gün arası burun ateli kalmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu