Göğüs Büyütme Yöntemleri

Nişantaşı Karın Germe Estetiği
Ocak 30, 2017
Göğüs Estetiği Kimlere Yapılabilir?
Şubat 3, 2017
Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme birden fazla prosedür ile yapılabilmektedir. Bu yazımızda dünya’da göğüs büyütme için kullanılan yöntemleri derledik.

Yağ Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme birden fazla prosedür ile yapılabilmektedir.Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme işlemi hastanın herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusunun meme dokusunun altına enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Enjekte edilen yağ bir süre sonra erimekte ve operasyonun tekrarı gerekmektedir. Bazı durumlarda yağın erimesi bir göğüste fazla olurken diğer göğüste az olduğunda asimetrik görüntüler oluşabilmektedir. Bu nedenle tekrar yağ enjeksiyonu yaptırmak gerekebilir. Ayrıca genelde meme dokusu gelişmemiş hastaların çoğu zayıf kişilerdir ve bu kişilerde esasen yeterli yağ dokusu bulmak da imkânsızdır. Ayrıca yağ enjeksiyonu ile ne kadar büyütme yapılacağı daha önceden belli olmamaktadır. Kişinin istediği meme ölçüsü, yağ enjeksiyonu işleminde birebir yapılamamaktadır. Yağ enjeksiyonu yöntemi meme büyütmede hiçbir zaman ilk seçenek olmamaktadır.

Ameliyatsız Dolgu Enjeksiyonu İle Göğüs Büyütme

Yeni nesil dolgu maddeleri daha önceki kullanılan olan dolgu maddelerinden farklı olarak ameliyatsız meme büyütme, bacak kalınlaştırma, popo büyütme prosedürlerinin yüksek maliyetini bir miktar ortadan kaldırmıştır. Daha önceleri ameliyatsız işlemlerde kullanılan dolgu maddeleri 1-2 sene içinde eriyebildiği gibi, asimetrik olarak eriyebildiği için çok fazla önerilmiyordu. Ama aquafillingin 3-5 sene kalıcılığı olduğu için estetik ameliyattan korkan kişiler için farklı bir seçenek özelliği taşımaktadır.

Bu işlem lokal anestezi altında, yalnızca göğüs, kalça ya da bacak bölgesinin uyuşturulması ile uygulanmaktadır. Bu yöntem genel olarak meme gelişimi sorunları, asimetriler, küçüklük, popo bölgesinde düzleşme, çarpık bacak düzeltilmesinde ve ilaveten daha önce geçirilmiş operasyonlardan kalan , liposuction çöküntülerinin düzeltilmesinde kullanılır.

Silikon İle Göğüs Büyütme

Silikon ameliyatı meme büyütmede en çok tercih edilen yöntemdir. Hem estetik uzmanları hem de hastalar tarafından da en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelir.

Silikon modelleri yuvarlak ve damla olarak ikiye ayrılmaktadır. Yuvarlak protezler markasına göre  high, ultrahigh ve moderate olarak çeşitli alt tipleri vardır. Yine damla olarak bilinen anatomik protezlerin markasına göre moderate plus,  dual protez biçiminde alt tipleri vardır. En doğru model için estetik uzmanı ile hastanın birlikte konuşup görüşmesi gereklidir. Silikon protezler Meme dokusunun altı veya kas dokusunun altına yerleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu