Bahçelievler Karın Germe Estetiği Yöntemleri

Şişli Burun Estetiği Yöntemleri
Ocak 26, 2017
Şişli Burun Estetiği
Ocak 29, 2017

Bahçelievler karın germe estetiği, estetik cerrahlar tarafından karın bölgesinde oluşan çatlakların ve deride meydana gelen sarkıkların tedavi edilmesi yöntemine denir. Genel olarak karın bölgesinde ki fazla yağların alındığı ve zayıf kasların gerdirilerek sağlamlaştırılması ile yapılan bir cerrahi operasyon olarak bilinmektedir. Günlük hayatımız da birçok insan bu yönteme başvurabilmektedir. Başvuranların büyük çoğunluğunu bayanlar oluşturmaktadır. Bunun nedeni vücut şekline ve dış görünüşe bayanlar erkeklerden daha çok önem veriyor olmasıdır. Bunun yanı sıra hamilelik ve sık sık kilo alıp verme durumlarının bayanlarda daha çok olması karın bölgesinde çatlakların ve deri sarkma olayının gerçekleşmesine neden olmaktadır.

karin-germe-estetiğiÖzellikle hamilelik sonrası bayanlarda kilo vermeye bağlı olarak karın bölgesinde çatlaklar oluşmaktadır. Ayrıca iç bölgede oluşan kalıcı yağlar hoş olmayan görüntülere sebebiyet vermektedir. Bu nedenden dolayı hoş olmayan görüntülerden kurtulmak isteyen bayanlar Bahçelievler karın germe estetiği merkezine başvurmaktadırlar. Burada yer alan uzman doktorlar ile görüşerek şikayetini dile getirmesi sonrasında gerekli yol haritası belirlenmektedir. Öncelikli işlem iç çamaşırı altında kalacak şekilde bir kesiğin açılması olacaktır. Açılan kesik ortalama 3 4 cm olabilmektedir. Bu boyut alınacak yağ fazlalığına göre değişebilmektedir. Fazlalık yağ alınarak o bölgede bulunan zayıf kaslar gerdirilir ve karın germe işlemi gerçekleştirilir. Son olarak o kesiklerin gizli dikiş yöntemi ile kapanma işlemi yapılmaktadır.

 Bahçelievler karın germe estetiği merkezlerinde farlı yöntemler de kullanılmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte Ultrason ve lazer yöntemi sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Bu yöntemler ile birlikte istenmeyen yağlar ve karın germe işlemi daha kısa sürede yapılabilmektedir. Ayrıca gerekmedikçe karın bölgesinde kesik açılmaz. Böylece kişilerin o bölgesinin iyileşme süreci kısalır ve normal görünüme kısa süre içerisinde kavuşmaktadır. Ancak bu işlemleri yaptırabilmeniz için kalp rahatsızlığı, yüksek tansiyon, şeker ve benzeri hastalıklarınızın olmaması gerekmektedir. Bu rahatsızlıklardan herhangi birinin olması durumunda bu estetik yöntemleri önerilmemektedir. Bunun nedeni estetik sırasında veya sonrasında herhangi bir olumsuz sonucun oluşmasını önlemektir. Herhangi bir rahatsızlığınız bulunmuyor ise bu estetik operasyonunu rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu