Bacak Estetiği

VÜCUT ESTETİĞİ


Bacak estetiği kimlere yapılır?

Diz ve ayak bileği arasında kalan bölümde herhangi bir şekil bozukluğu (çarpık bacak, kalın bacak, ince bacak, diz çevresi veya ayak bileğinde kalınlık-incelik vs) olan tüm hastalar bu ameliyat için aday olabilirler.

Ameliyatta neler yapılır?

Ameliyat sedasyon altında lokal anestezi veya genel anestezi ile yapılabilir. Hastanın ihtiyacına göre diz çevresi veya ayak bileğindeki problemler liposakşın ve/veya yağ enjeksiyonu ile giderilebilir. Yine bacak bölgesinde incelik ve/veya çarpıklık varsa bu bölgelerin düzeltilmesi için silikon protezle, yağ enjeksiyonu veya dolgu maddeleri enjekte edilerek düzeltme yapılabilir. Bacakları kalın olan hastalar için de duruma göre liposakşın veya kas inceltme işlemi yapılabilir.

Ameliyat sonrası bakım nasıldır?

Hastalar sıklıkla aynı gün veya ertesi gün taburcu edilirler. Ertesi gün banyo yapılabilir. Hastalar ilk hafta içerisinde günlük hayatlarına geri dönebilmekte, iki haftadan sonra hafif egzersizler yapabilmekte, yapılan ameliyatın tekniğine göre de ağır egzersizler iki aya kadar ertelenebilmektedir.

Bacak Estetiği, Çarpık Bacak Estetiği, Bacak Estetiği Fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Randevu