Ameliyatsız Yüz Germe

AMELİYATSIZ ESTETİK


Ameliyatsız yüz germe nedir ve kimlere yapılabilir?

Üzerinde belli aralıklarla çengeli olan ipler ile lokal anestezi altında poliklinik şartlarında yapılan ve yüzde lifting yani yukarı doğru asma etkisi oluşturan minimal invaziv tekniktir. Nazolabial oluk, dudak çevresi ve boyun gibi gölgelerde aşırı sarkıklık olmadan kırışıklıkları bulunan hastalara uygulanabilir. İleri derecede sarkıklık ve cilt fazlalığı olan hastalarda ise cerrahi yüz germe işlemi yapılmalıdır.

İşlem esnasında ne yapılır?

Hastaların ihtiyacına göre asma etkisi istenen yerler belirlenir ve planlama yapılır. Bölgeye lokal anestezikli krem sürülerek uyuşturucu etki ortaya çıkana kadar beklenir ve sonrasında uygulama yapılır.

İşlem sonrası bakım nasıldır?

Uygulama bitiminde hemen günlük yaşantıya dönülebilir. Hastalara soğuk uygulaması önerilir. İlk birkaç gün hafif kızarıklık ve kaşıntılar olabilir fakat bunlar tamamen geçicidir. Lifting etkisi uygulamadan hemen sonra görülebilir ve üç aya kadar bu etki artarak devam eder. Bunun nedeni ise ipliklerin yapısındaki maddelerin uygulandığı bölgede skar oluşturup lifting etkisini arttırmasıdır. Lifting etkisi ortalama 18-24 ay kadar devam eder.

Randevu