Ameliyatsız Meme Büyütme ve Şekillendirme

Şişli Liposuction Merkezleri Hangi Hizmetleri Sunar?
Şubat 15, 2017
Meme Büyütme Operasyonları
Şubat 17, 2017

Göğüs estetiği meme yapısını istenmeyen formlardan kişinin istediği forma getiren her türlü işlem için verilmiş olan genel bir isimdir. Bu işlemleri sıralayacak olursak göğüs gerdirme, meme büyütme, meme küçültme, meme biçimlendirme diye sıralanabilir. Bu işlemler kendi içlerinde önce ameliyatlı ve ameliyatsız olarak daha sonra ise işlem biçimlerine göre alt sınıflara ayrılabilmektedir. Bu işlemlerden hangisinin sorununu çözeceğini ise doktorunuza danışabilirsiniz. Nişantaşı göğüs estetiği merkezimize gelerek bu operasyonlar hakkında detaylı bilgiler ve fiyatları hakkında kesin fiyatlar alabilirsiniz.

Ameliyatlı Göğüs Estetikleri

 Göğüs Estetik

Ameliyatsız olarak gerçekleştirilen meme büyütme ve şekillendirme işlemleri genel olarak bir dolgu maddesi kullanılarak yapılmaktadır. Bu dolgu maddesi kişinin kendi yağ dokusu veya dolgu jeli olabilmektedir. Bunun yanı sıra bu işlem için kendi yağ dokunuzun kullanılması için vücudunuzda alınabilecek yeterli yağ dokusu bulunması gerekmektedir. Bu işlem aynı zamanda liposuction içermektedir ve vücutta istenmeyen bölgesel yağlardan kurtulmanıza da yardımcı olabilmektedir. Dolgu jel ile de yapılabilen biçimlendirme ve büyütme işlemleri için memenin içine yine bir kanül ile enjekte edilerek gerçekleşir. Bu işlem sonucunda kişinin beğenmediği meme yapısı kişinin beğeneceği forma getirilmektedir. Bu ve daha nice işlem ve bu işlemler hakkında merak ettiğiniz her şeyi Nişantaşı göğüs estetiği merkezimize uğrayarak veya bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Öncelikle yine meme büyütme operasyonundan başlayacak olursak silikon protez ile gerçekleşebilir. Bu ameliyatta meme boyutunun küçük olduğunu düşünen hastanın memelerinin istediği boyutlara geleceği bir silikon protez yapılarak memenin içine yerleştirilir. Silikon vücuda en az zarar veren maddelerdendir ve uygulanan protezin vücudunuzda bir yan etkisi olmayacaktır. Ayrıca uygulama sonrasında dövüş sporları, uçak yolculukları veya dalış sporları ile ilgili sorun olacağını söyleyen yanlış bir bilgi yaygın olsa da bu doğru değildir. Bunun haricinde meme küçültme işlemi de ameliyatla yapılabilmektedir. Meme küçültme işlemi operasyonun büyüklüğüne göre küçük izler bırakabilmektedir. Eğer operasyon çok büyük değilse iz kalmayacaktır fakat operasyon büyüdükçe kalacak küçük bir iz oluşma ihtimali bulunur. Her türlü göğüs estetiği hakkında bilgi almak ve bu işlemlerinizi uzman bir doktor kadrosu ile Nişantaşı göğüs estetiği merkezimize gelerek gerçekleştirebilir veya sadece bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu