Göğüs Estetiği Ameliyatı Nedir?

Burun Estetiği Gerektiren Sağlıksal Durumlar
Şubat 27, 2017
Meme Ucu Çöküklüğü ve Sarkma Sorunlarının Çözümü
Mart 1, 2017

Göğüsler, kadınlar için oldukça işlevsel ve sosyallik bakımından anlam verilmiş önemli organlardır. Bu sebeplerden dolayı her kadın kuşkusuz bir şekilde göğüslerine oldukça önem verir. Göğüsler kadınlar açısından hem bebeklerini emzirebilmek için bir annelik sembolü olmuş, hem de cinsellik hayatlarının en önemli ve cezbedici bir organı olarak görülmüştür. Vücut hatlarında yeterli bir belirginlik oluşturduğu sebebiyle, çevresindekilerin bakışlarını üzerine toplayan, kalça, omuz ve basenlerin hatlarını daha fazla yumuşatan ve vücutlarına oldukça estetik bir görüntü kazandıran önemli bir değerdir. Pek çok kadın günümüzde estetik operasyon yaptırır. İstanbul gibi büyük bir şehirde Bakırköy meme estetiği merkezleri bu konuda sağlıklı sonuçlar elde etmeye devam etmektedir. Kadınların en çok estetik operasyon yaptırdığı bölgelerden biri ise göğüsleridir. Pekala göğüs estetiği nedir, nasıl yapılır? Bu yazıda göğüs estetiği ameliyatına dair merak ettiğiniz ne varsa bulabilirsiniz.

Bakırköy meme estetiği

Bakırköy meme estetiği

Göğüs estetiği ameliyatı kadınların memelerinin estetik bakımdan kişinin kendi istediği gibi yapılmasıdır. Bazı kadınlar göğüslerinin küçük olmasından dert yanarken bazı kadınlar ise sarkmış göğüslerinden yakınmaktadır. Bu sebeple kadınların kendilerine duymuş oldukları özgüvenleri azalır, hayatlarında mutsuz olup, bunalıma girebilirler. Bu gibi durumlarda belki de ruh halleri bile olumsuz etkilenebilir. Tüm bu sorunların giderilebilmesi için meme estetiği yıllardır estetik cerrahları tarafından yapılmaktadır. Yalnızca göğüs büyütme değil; göğüs küçültme ve göğüs dikleştirme operasyonları da yapılmaya devam etmektedir. Bakırköy meme estetiği merkezleri de İstanbul’da son zamanlarda uzmanlar tarafından adından sıkça söz ettirmiştir.

Göğüs Estetiği Ameliyatlarında Kullanılacak Teknikler Nasıl Belirlenmektedir?

Göğüs bölgelerinde estetik adına yapılmakta olan operasyonlarda, göğüslerin dokularından ya da kendisinden kaynaklanmış olan ruhsal ve fiziksel sorunların çözülmesi, hastanın daha mutlu bir hayat geçirmesi amaçlanarak operasyona başlanır. Bu koşulların sağlanabilmesi için pek çok sayıda operasyon tekniği bulunmaktadır. Operasyon esnasında hangi tekniğin kullanılacağı, hastanın beklentisi, göğüslerin büyüklüğü ve cerrahın tecrübeli kararları etkili olacaktır. Fakat kullanılacak olan tekniğin sonuçları ise hastaya kesinlikle anlatılmak zorundadır. Ameliyat yönteminin belirlenmesi hakkında cerrahın hastanın beklentilerini tam anlamıyla algılayabilmesi başarlı sonuçlar için oldukça önemlidir. Bakırköy meme estetiği merkezleri de alanında uzman estetik cerrahları ile insanlara hizmet etmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu